Tässä vaan makoilen Tässä vaan makoilen
ei aina mene kuin piti ei aina mene kuin piti
robo-tyty-yde robo-tyty-yde
tekoälyämpäri tekoälyämpäri
kovia ääniä äiti huutaa kovia ääniä äiti huutaa
striimiä tässä vain striimiä tässä vain
Älykkyysosamäärän lasku Älykkyysosamäärän lasku
Ihana nainen Ihana nainen
SIIKKULI HAILI SIIKKULI HAILI
hard days hard days
val imee dildoa val imee dildoa
hitsi kissa :D hitsi kissa :D
Autovisa Hyvinkäältä Autovisa Hyvinkäältä
islamofobia islamofobia
kanna kotiin kanna kotiin
subway subway
world war3 world war3
huutista huutista
niin ahti niin ahti
ihana nainen ihana nainen
@hapsi_ kävi salilla @hapsi_ kävi salilla
rautaa rajalle rautaa rajalle
vasemmistolle mieluinen hallitsija vasemmistolle mieluinen hallitsija
dokkarit dokkarit
 509 näyttökertaa, 3 viestiä, 1.05 MB, 1 tiedosto, 09.07.2020 16:52:25
[ + 3 | ]

Hella jäi päälle

[45029] [0.gif] [1.05 MB] [444x204] [] []
0.gif

tiikeri

(26)  · 

pako

(19)
10.07.2020 00:47:11
#364014 [+2] Piilota Suosittele

Kerranpa Liettualaisessa eläintarhassa tuli oltua ja sopivasti näkemään episodi, jossa päänäyttelijöinä tiikeri ja pienehkö valkoinen koira (Jackrusselinterrieri tai ainakin lähelle).

Siellä kun oli vähän sallivampaa meininki, niin oli sitten perhe ottanut koiran mukaan eläintarhaan ja sitten siinä oltiin sitten tiikeriaitauksella.

Koira oli aidan vapaammalla puolella polleana ja katseli tiikeriä ja meni lähemmäs ihmettelemään tuota isoa kissaa, vähän haukahteli ja oli rohkeata koiraa. Tiikeri kuljeksi rauhallisena aitauksessaan kuin mistään mitään tietämättä ja välittämättä. Yhtäkkiä tiikeri otti pari nopeaa askelta ja heittäytyi kaltereita vasten. Ja aivan piruuttaan.

Koira ulvahti ihan hulluna. Koskaan en ole koiran kuullut sellaista ääntä pitävän ja koirien parissa on kyllä tullut oltua. Koira oli aivan paniikissa ja vapisi. Tiikeri lähti taas rauhallisesti kalppimaan aitauksessaan ja nyt seuraili koiraa.

Ja ihan varmasti se tiikeri nauroi katketakseen. Hyvä ettei se koira saanut oikeasti sydänkohtausta, perkule, että täytyy olla vajaapäisiä ihmisiä kun otetaan hei koira eläintarhaan ja viedään se morjestamaan tiikeriä.

Samassa eläintarhassa tosin nähtiin toisella kertaa myös mielenkiintoinen episodi. Siellä oli joku kulkukissa tai muuten vain eläintarhaan asettunut tuiki tavallinen oranssi kissa. Siellä se hiippaili ihmisten joukossa, välillä nousi aidalle vähän paremmalle näkyväisyydelle kulkemaan, välillä se kävi morjestamassa eläintarhan hoitajia. Kissa kulki siellä vapaasti ja tuli seurattua sen touhuja siinä sitten hetkinen kun ei ollut mihinkään kiire. Sehän peijooni meni isojen kissojen häkeille aivan toiselle puolelle vanhana tuttuna morjestamaan niitä. Ja siellä oli yhtä sun toista isoa viurukissaa. Mitä niitä nyt siinä oli, villikissaa, leopardia jne. Eivätkä ne isot kissat sille mitään örisseet, vanhojen tuttujen morjestelulta se näytti.

En kumpaakaan tapahtunutta uskoisi, ellen olisi nähnyt.

10.08.2020 15:54:11 | 15:54:33
#373052 [+-] Piilota Suosittele

>>364014 tästä tuli mieleen kun olin kaverin koiran kans lenkillä ja yhtäkkiä puskasta tulee sellanen pieni koira(pienempi ku kissa)ilman hihnaa ja räksytti niin perkeleesti ja kävi kaverin koiran "kimppuun.

no tää kaverin koira otti niskasta kiinni ja laitto tonttiin ja päästi irti niin tää pikkukoira lähti juokseen ja se ääni mikä siittä pikkukoirasta lähti, en oo ikinä kuullu tollasta vinguntaa.

[ 3 viestiä | ]