ihana nainen ihana nainen
Orava, vitun sairas paska Orava, vitun sairas paska
Yllätyys Yllätyys
hamppumies hamppumies
Tony Halme Tony Halme
vuohi vuohi
Taktinen Taktinen
Talvinen kaupunki Talvinen kaupunki
Ihana nainen Ihana nainen
Kuumottava homma Kuumottava homma
sinne meni sinne meni
2 marjaa, poliisiopisto, teletapit 2 marjaa, poliisiopisto, teletapit
ATK-ongelmat ATK-ongelmat
Classic Classic
Työttömän toffee Työttömän toffee
Ruoan hankintaa Ruoan hankintaa
Perse Perse
spruits spruits
Tasa-arvon maraton Tasa-arvon maraton
Das apu Das apu
Kaliaa Kaliaa
Suur-Suomi Suur-Suomi
Bonk Bonk
Peppu Peppu
 988 näyttökertaa, 5 viestiä, 2.14 MB, 1 tiedosto, 30.07.2021 01:04:02
[ + 7 - | ]
👑 Katsotuin 30.07.2021.

pommi

[55469] [pommi.png] [2.14 MB] [1242x1019] [] []
pommi.png

maria ohisalo

(26)  · 

vihreät

(352)  · 

sanna marin

(344)  · 

pirun sikiö

 · 

jihadi junior

 · 

li andersson

(36)
30.07.2021 11:41:21
#484977 [+-] Piilota Suosittele

>>484925

Kyllä, kun nykyisen porukan toimia miettii tai edes porukkaa katsoo.
Ja puheet siitä, että tämä hallitus olisi työttömälle tai työläiselle parempi, ovat pötyä. Esimerkkeinä tästä nykyhallituksen toimista säädetty, mutta uusittu/jatkettu aktiivimalli ja eläkeputken leikkaus.

Toki on muistettava, että vaikka Sipilän hallitus saikin työpaikkoja aikaan toimillaan, niin kyllä Sipilä oli yksi tuittupäinen ja toisia kuuntelematon diktaattori, kuten on Marin.

Toivottavasti seuraavassa hallituksessa on talouskuri, yrittäjien arvostus ja Suomen/suomalaisten arvostus kohdallaan ja rajoitetaan rahan lappaamista köyhästä Suomesta ulkomaille ja tehdään selviä muutoksia maahanmuuttopolitiikkaan Tanskan malliin.

Mutta vastakysymyksenä... kenen pitää päästä SDP:ssä valtaan, jotta Tanskan kaltainen realismi ja järki saadaan SDP:n maahanmuuttopolitiikkaan Suomessa? Kuka on realismin ääni tällä hetkellä tunnetuista poliitikoista? Kenellä on tarpeeksi myös ymmärrystä yrittäjyydestä ja tukea yrittäjille? Asell? Gustafsson?

31.07.2021 07:46:12
#485199 [+-] Piilota Suosittele

>>484977
"Mutta vastakysymyksenä... kenen pitää päästä SDP:ssä valtaan, jotta Tanskan kaltainen realismi ja järki saadaan SDP:n"

Tämä oli helppo kysymys.
Tietenkin minun.

[ 5 viestiä | ]