Perustaja Pata-K

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.11.2017 06:43:21 Jäseniä 18 Vierailuja 4 663 Medioita 1244

Yleinen sarjakuvakanava normisarjiksille, webcomiceille, stripeille yms. Muistakaa soossata jos on joku vähempi artisti

evästeet evästeet
Ilmais... halpaa karkkia Ilmais... halpaa karkkia
Taiteilija Taiteilija
420 420
Winnie Winnie
Rullaverhoseikkailu Rullaverhoseikkailu
False Positive - Found In His Hand (2/2) False Positive - Found In His Hand (2/2)
Metsän nopein eläin Metsän nopein eläin
Koiron hämmennys ;__; Koiron hämmennys ;__;
kukko maailmalla kukko maailmalla
Fart Guide Fart Guide
Sisustus Sisustus
Zansatsu Ponytail 1/4 Zansatsu Ponytail 1/4
SetäMies ja olut SetäMies ja olut
Dio seikkailee 13 Dio seikkailee 13
Homelius pulassa... jälleen Homelius pulassa... jälleen
Titaanien taisto Titaanien taisto
Sarjakuva himosta Sarjakuva himosta
Aamun aloittaja Aamun aloittaja
Kohtuudella Kohtuudella
ω ω
Sartarin tuli (Sankarien sota, 1/3 Sartarin tuli (Sankarien sota, 1/3
Baby Baby
Fingerpori Fingerpori
 1 072 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.73 MB, 1 tiedosto
17.06.2019 00:17:40
[ + 14 - | ]

mikki ja mokkakikkelit

[30811] [mokkakikkelit.jpg] [0.73 MB] [680x980] [] []
mokkakikkelit.jpg

mikki hiiri

(36)  · 

vihapuhe

(14)  · 

ählämit

(23)
06.11.2020 15:22:02
#406918 [+1] Piilota Suosittele

Lievemmässä muodossa arkipäivää tietyissä kauppakeskuksissa.
Denat ritsaa alko tuotteita, nistit diilaa ja kössii kaiken minkä saa vaihdettua rahaksi, mannet nyt näpistää omiin, heimon ja omien asiakkaidensa tarpeisiin.
Äläwäläbät hengailee, tukkii käytävät, hakkaa pelikoneita, pitävät huutokokouksia, arviovat saisiko ohikulkevalta teini tytöltä tai aikuiselta naiselta toosaa ja tottakai osa porukasta diilaa nippei nappei ja jtn muuta.
Sekakäyttäjät ovat tämän sirkuksen pellejä: Nyysivät kaiken mitä vain irti lähtee, saavat överi oireet kauppakeskuksen kahvilassa tai vessassa, huutavat / kiljuvat käytävillä / kaupassa kun harha tai muu kohtaus puskee päälle, kuvittelevat että käytävän roskis on wc pönttö ym koomista katseltavaa.
Itä-euroopan (romania / bulgaria / latvia) turisteista naiset hoitaa nurkilla kerjäyksen, ukot pyörii kaupoissa nyysimässä asiakkaiden lompakoita tai myymälöiden arvokkaimpia tuotteita kuten elektroniikka, parfyymit, meikit ja kalleimmat brändi vaatteet ovat heidän tasku / reputus alennus suosikkeja.
Parkki paikalla voi välillä taas tulla ystävällinen venäläinen kysymään tupakan tarvetta, hänen takakontista löytyy "Mjalporo, elem, bond ja winston" kartonkeja halvalla.
Joten ei tuo kuvan meno ole niin erikoista ole verrattuna nyky menoon "mestoilla" suomessa.

[ 4 viestiä | ]