Perustaja Pata-K

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.11.2017 06:43:21 Jäseniä 18 Vierailuja 4 898 Medioita 1246

Yleinen sarjakuvakanava normisarjiksille, webcomiceille, stripeille yms. Muistakaa soossata jos on joku vähempi artisti

Fingerpori Fingerpori
Teräsmiehen kiusallinen erektio Teräsmiehen kiusallinen erektio
Tämä on tärkeää :3 Tämä on tärkeää :3
Hipsterin mietteet perunoista Hipsterin mietteet perunoista
Luonnon kiertokulku Luonnon kiertokulku
Rentouttava linnunlaulu Rentouttava linnunlaulu
False Positive - Dig (2/2) False Positive - Dig (2/2)
Fingerpori Fingerpori
arvo arvo
False Positive Yolk 2/2 False Positive Yolk 2/2
Pulu Pulu
Maailmanmatkaaja Maailmanmatkaaja
Vettä Vettä
Isän kirjevaaka Isän kirjevaaka
Mynttinen Lapissa Mynttinen Lapissa
Menetys Menetys
En väitä että mediasi olisivat huonoja... En väitä että mediasi olisivat huonoja...
Fingerpori Fingerpori
Kilpikonna ja jänis Kilpikonna ja jänis
Duh Duh
Oglaf - Sun Tzu Oglaf - Sun Tzu
Little Macin börh Little Macin börh
Ankkapiirtäjät on teennäistä paskaa Ankkapiirtäjät on teennäistä paskaa
False Positive - Exiled (1/2) False Positive - Exiled (1/2)
 1 165 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.73 MB, 1 tiedosto
17.06.2019 00:17:40
[ + 14 - | ]

mikki ja mokkakikkelit

[30811] [mokkakikkelit.jpg] [0.73 MB] [680x980] [] []
mokkakikkelit.jpg

mikki hiiri

(37)  · 

vihapuhe

(14)  · 

ählämit

(28)
06.11.2020 15:22:02
#406918 [+1] Piilota Suosittele

Lievemmässä muodossa arkipäivää tietyissä kauppakeskuksissa.
Denat ritsaa alko tuotteita, nistit diilaa ja kössii kaiken minkä saa vaihdettua rahaksi, mannet nyt näpistää omiin, heimon ja omien asiakkaidensa tarpeisiin.
Äläwäläbät hengailee, tukkii käytävät, hakkaa pelikoneita, pitävät huutokokouksia, arviovat saisiko ohikulkevalta teini tytöltä tai aikuiselta naiselta toosaa ja tottakai osa porukasta diilaa nippei nappei ja jtn muuta.
Sekakäyttäjät ovat tämän sirkuksen pellejä: Nyysivät kaiken mitä vain irti lähtee, saavat överi oireet kauppakeskuksen kahvilassa tai vessassa, huutavat / kiljuvat käytävillä / kaupassa kun harha tai muu kohtaus puskee päälle, kuvittelevat että käytävän roskis on wc pönttö ym koomista katseltavaa.
Itä-euroopan (romania / bulgaria / latvia) turisteista naiset hoitaa nurkilla kerjäyksen, ukot pyörii kaupoissa nyysimässä asiakkaiden lompakoita tai myymälöiden arvokkaimpia tuotteita kuten elektroniikka, parfyymit, meikit ja kalleimmat brändi vaatteet ovat heidän tasku / reputus alennus suosikkeja.
Parkki paikalla voi välillä taas tulla ystävällinen venäläinen kysymään tupakan tarvetta, hänen takakontista löytyy "Mjalporo, elem, bond ja winston" kartonkeja halvalla.
Joten ei tuo kuvan meno ole niin erikoista ole verrattuna nyky menoon "mestoilla" suomessa.

[ 4 viestiä | ]