Perustaja Pata-K

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.11.2017 06:43:21 Jäseniä 18 Vierailuja 8 858 Medioita 1252

Yleinen sarjakuvakanava normisarjiksille, webcomiceille, stripeille yms. Muistakaa soossata jos on joku vähempi artisti

Ei menetettävää Ei menetettävää
Käyääks vähän tuol ulkona Käyääks vähän tuol ulkona
Hyvää yötä Hyvää yötä
Rillit huurussa Rillit huurussa
Blackadder Blackadder
Tom of Finland Tom of Finland
Sir Leopold :3 Sir Leopold :3
Periaatteen mies Periaatteen mies
Rata tatta tatta tata Rata tatta tatta tata
Zanuff The Butcher 3/3 Zanuff The Butcher 3/3
Fingerpori Fingerpori
Pistät siitä poikittain Pistät siitä poikittain
fingerpori fingerpori
Yhdessä ain Yhdessä ain
Ja ilman apupyöriä! Ja ilman apupyöriä!
False Positive - Wayfarer False Positive - Wayfarer
Puh-Karhu Puh-Karhu
Sammakkoprinsessa Sammakkoprinsessa
Kuinka tunteet Kuinka tunteet
Käytännöstä ei luovuta Käytännöstä ei luovuta
Ehti junaan Ehti junaan
Reilu kalastaja :) Reilu kalastaja :)
Oispa vielä murakat mediat, tässä Karvinen takaisin: Oispa vielä murakat mediat, tässä Karvinen takaisin:
Lintubongari Lintubongari
 1 490 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.73 MB, 1 tiedosto
17.06.2019 00:17:40
[ + 13 | ]

mikki ja mokkakikkelit

[30811] [mokkakikkelit.jpg] [0.73 MB] [680x980] [] []
mokkakikkelit.jpg

mikki hiiri

(39)  · 

vihapuhe

(14)  · 

ählämit

(32)
06.11.2020 15:22:02
#406918 [+1] Piilota Suosittele

Lievemmässä muodossa arkipäivää tietyissä kauppakeskuksissa.
Denat ritsaa alko tuotteita, nistit diilaa ja kössii kaiken minkä saa vaihdettua rahaksi, mannet nyt näpistää omiin, heimon ja omien asiakkaidensa tarpeisiin.
Äläwäläbät hengailee, tukkii käytävät, hakkaa pelikoneita, pitävät huutokokouksia, arviovat saisiko ohikulkevalta teini tytöltä tai aikuiselta naiselta toosaa ja tottakai osa porukasta diilaa nippei nappei ja jtn muuta.
Sekakäyttäjät ovat tämän sirkuksen pellejä: Nyysivät kaiken mitä vain irti lähtee, saavat överi oireet kauppakeskuksen kahvilassa tai vessassa, huutavat / kiljuvat käytävillä / kaupassa kun harha tai muu kohtaus puskee päälle, kuvittelevat että käytävän roskis on wc pönttö ym koomista katseltavaa.
Itä-euroopan (romania / bulgaria / latvia) turisteista naiset hoitaa nurkilla kerjäyksen, ukot pyörii kaupoissa nyysimässä asiakkaiden lompakoita tai myymälöiden arvokkaimpia tuotteita kuten elektroniikka, parfyymit, meikit ja kalleimmat brändi vaatteet ovat heidän tasku / reputus alennus suosikkeja.
Parkki paikalla voi välillä taas tulla ystävällinen venäläinen kysymään tupakan tarvetta, hänen takakontista löytyy "Mjalporo, elem, bond ja winston" kartonkeja halvalla.
Joten ei tuo kuvan meno ole niin erikoista ole verrattuna nyky menoon "mestoilla" suomessa.

[ 4 viestiä | ]