Ei riitä. Tehtaita suljetaan. Kulutus taittuu. Alkaa uusi nälkävuosi. Tämä on sitä suurta resettiä muistuttavaa toimintaa. Samalla kun omistus on lisääntynyt, on se mennyt yhä pienemmälle ja pienemmälle osalle suomessa. TyÜ ja huvinvointi ei jakaudu tasan mitenkään. Toinen tekee tyÜtä, toinen ei. Toinen maksaa vuokrat, sähkÜt ja muut itse. Toinen ei. Toinen on nettosaaja, toinen ei. Toinen pääsee heittämällä tutkimuksiin, toinen ei. Toinen saa maksusitoumuksen, toinen ei.
Molemmilla on sama tilanne rahallisesti. Sitä ei ole liikaa, vaan liian vähän vallitseviin olosuhteisiin nähden. Toinen saa apua, toinen ei.
Poliitikko on minulle yksi ja sama. Poliitikkojen aikaansaannosts koko vitun paska. Mitään muuta ei osata tehdä kuin tuhoa kansalaista kohtaan. Jos käy poikkiteloin poliitikko, loppuu häneltä kaverit ja tuki. Siinä demokratianne. Rahan valta on demokraattista.
>>554335 Olisin ehkä sinuna laittanu tuon numero 8 tilalle merkin = Meinaan näyttää turhan ryssäoikoselta pitää se numerojonon jatkona, vaikka se on selvästi tuon sinun ironisen vitsin kärki
[
7 viestiä
|
]
â°
Suomi suorittaa.
Suomi.
I Was Fired From Vice Magazine
Ne erot..
Kunnon antifa đ¤Ł
Hutisalo đ¤Ł
âYou dance with the devil, the devil doesnât change. The devil c
Yle propagandaa taas 17.
Sannan arvopohjat.
Parempia ihmisiä
Melkoinen mainos đ¤Ł
Vain elämää.
Veronmaksaja.
Osmo prkle..
Jauhotus
Kiljusen herrasväki
Iiris
Satu â¤
Mestari
Shillä lhailla!
Ellen DeGeneres Enabled Gay Executive To Sexually Assault Staff