Se on bilesannan kaveri/randomi tuntematon, joka törmäsi sattumalta pääministeriin ja josta kohtaamisesta osasi äkkiä valtakunnalliset sanomalehdet uutisoida sen sijasta, että kyselisi bilesannalta ikäviä ajankohtaisia asioita.
>>597339 Googlettelin tuota illalla vielä, kun alkoi tulemaan sieltä ja täältä asiasta. Olin aamulla (tai muuten vain aiemmin) nähnyt uutisen kuinka ihanasti oli joku perhe kohdannut pääministerin. Siinä ei korostettu nimeä eikä mitä mutusteltiin.
Kiva oli taas yllätys, kun paljastui, että ei se ollutkaan niin sattuma. Ja mediahan söi syötin ja uutisoi vaahtokarkeista. Kuinka ihanaa.
Mökin mummolla ei ole vaahtokarkkeja nyt saati ensi talvena. Mökin mummolla on korkeintaan pimeä ja sähkötön mökki, kun sähköt on katkaistu tai pahemmassa tapauksessa koko mökki on lunastettu.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Irstas viesti
Prinsessa Sanna
Vihreiden älykkyys osa 445.
Hyvin meni taas 🤦♂️
Pakolliset meemit
Tapetaan persut
Vihalaulu-88. Aatu oli mies kansan syvistä riveistä. Yksi meistä
Yle propagandaa taas 5.
“You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c
Saramo ja 67 miljardia 🤦♂️
Monesko riittää?
Ryssät on sotarikollisiakin.
HS propagandaa osa 20
Buuri Johannesburgist epävirallinen musavideo
Näin siinä sitten kävi..
Suvakkipojan taivas
Ministeri Mikkonen 🤦♂️
Kärnä kurmottaa.. eiku..
Mielenosoitus
Natsisaksa on ihan helvetin iso nykyään
Palaa maailma, olisipa maissinsiemeniä nuotioon laittaa.