>>510223 Voi vittu, sehän on Helesingissä se tuska. Oon käyny siellä yhen kerran jollaki festarilla jossa oli Methallica pääesiintyjänä. Kusikoppeja oli vissiin viis, kahvijonot kesti yli puoli tuntia ja sekin loppu kesken kaiken samoten ruoka. Kuletuspuoli oli hoidettu niin hienosti, että väki lähti puolivälissä Metallican soittoa, että ehti viimeseen ratikkaan vai mikä vitun spora se on. Jäi niin paska maku suuhun koko hommasta, että sinne en lähe enää toiste.
>>510441 En tunnusta, mutta pidän sitä mahdollisena. Onneksi Kingi on käyny ainaki pari kertaa täällä koko maailman kulttuuripääkaupungissa. Ekan keikan muistan hyvin ku olin autolla. Tokasta on jääny vähän hämärät muistikuvat paitti että paita lähti mukaan ja oksennin suorilta jaloilta yks kaks ja kaverit lähti kuskaamaan mua kohti kotia. Kenen kotia, en muista, mutta jossain välissä heräsin ihan omalta kämpältä.
Sitäpaitti oon vapaaherratar enkä mikään sovinistinatsi "herra".
>>510468 Sillon ekalla keikalla se veti tuttuun tapaan ihan täysillä, mutta pyyteli biisien välissä anteeksi äänensä käheyttä ku oli flunssa päällä. Herrasmies se on ja välittää faneista.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Amon Amarth "Twilight Of The Thunder God" (OV)
Mystery Skulls - "Hellbent" [OV]
Godspeed You Black Emperor - East Hastings
Temple Of The Dog - Hunger Strike
Marilyn Manson - Heart-Shaped Glasses
Cuban Pete
Nuket
Deftones - Change (In The House Of Flies)
Massacration - Metal Milf
näin o
Jaakko Teppo - Tuupovaaran Yössä
100 Guitars From Hel
White Zombie ft. Iggy Pop - Black Sunshine (fan video)
Simple Minds - Don't You (Forget About Me) [OV]
Ugly Kid Joe - Cats in the Cradle (OV)
KING 810 - Killem All [OFFICIAL VIDEO]
tää kertoo nakuankasta
Unreal Tournament - Dream Tear Down (FastTracker 2)