Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 30.08.2018 14:51:03 Jäseniä 17 Vierailuja 3 769 Medioita 1453

Kaikki musiikkimediat jne.

DEVILDRIVER - Daybreak (OV) DEVILDRIVER - Daybreak (OV)
Marilyn Manson - Long Hard Road Out Of Hell Marilyn Manson - Long Hard Road Out Of Hell
A Very Skeletor Christmas A Very Skeletor Christmas
The HU - Wolf Totem (Official Music Video) The HU - Wolf Totem (Official Music Video)
Carpenter Brut - Leather Teeth (FA) Carpenter Brut - Leather Teeth (FA)
CMX - Ei Yksikään CMX - Ei Yksikään
Yup- porvariston hillitty charmi Yup- porvariston hillitty charmi
Studio Killers - Jenny Studio Killers - Jenny
BLOOD STAIN CHILD - FREEDOM BLOOD STAIN CHILD - FREEDOM
James Bond Jr. tunnari James Bond Jr. tunnari
System Of A Down - Chop Suey! System Of A Down - Chop Suey!
Corey Taylor - Snuff (Acoustic) Corey Taylor - Snuff (Acoustic)
Rob Zombie - What Lurks On Channel X? Rob Zombie - What Lurks On Channel X?
THUNDER FORCE IV『Lightning Strikes Again - Metal Squad』 THUNDER FORCE IV『Lightning Strikes Again - Metal Squad』
The HU - "The Trooper" The HU - "The Trooper"
GLITCH - A Synthwave Mix GLITCH - A Synthwave Mix
Stone - Get Stoned Stone - Get Stoned
Bathory - Bathory (Full Album, 1984) Bathory - Bathory (Full Album, 1984)
Pappa vetää Pappa vetää
Marilyn Manson - The Reflecting God Marilyn Manson - The Reflecting God
Sabaton - The Symphony to End All Wars (Full Album) Sabaton - The Symphony to End All Wars (Full Album)
King of the Dream King of the Dream
Häyhä & Sabaton Häyhä & Sabaton
Joku kyttää mua Joku kyttää mua
 315 näyttökertaa, 4 viestiä, 6.13 MB, 1 tiedosto
17.04.2026 00:26:56
[ + 0 | ]

Talvisota

[87477] [tiedosto.mpg] [6.13 MB] []

talvisota

(24)  · 

musiikki

(241)  · 

suno

(20)  · 

tekoäly

(174)  · 

king dichard

18.04.2026 21:29:54 | 21:31:10
#749865 [+-] Piilota Suosittele

>>749546
Just siks mä laitankin näitä tänne. Moon sadisti kato nääs. Seuraavaks rupeen värkkään uskovaisten biisejä niin sekuatte täysin - MUAHAHAHAHAAAA!

Niin juu, sain eilen yöllä toimiin sen mun oman soittimen. Sitte piti muuttaa tekoälyn kans vain yhtä ainutta pientä juttua ja kaikki män vituix-mäniksi. Siinä seleves sitten seki, että Omegle vai mikä helevetin Gemini se onkaan toimii sillä tavalla, että jos keskusteluketjusta tulee pitkä niin se alkaa "unohtaa" asioita. Esimerkiks vaikka sen mitä se on sanonu vartti sitten. Unohtelee kansionimet, tiedostonimet, että ylipäätään on viestitelty jostain. Kysyin siltä kyrvältä sitten, että minkä helevetin takia sä et voi palauttaa sitä toimivaa versiota vaan jankkaat sitä yhtä ja samaa toimimatonta juttua.

Se meni ja tunnusti, että se toimii just sillä tavalla, että jos ketjusta tulee pitempi niin se arvio mitkä kohdat on tähdellisiä pitää muistissa ja mitkä on joutavaa löpinää. Fukken A! No, onneks siinä ketjussa on ne toimivat versiot niin pitää vaan ettiä ne sieltä. Chat GPT:ssä vitutti se ku ketjut meni vähän pidemmiksi niin se kieltäyty enää vastaamasta. Gemini vastaa, mutta unohtaa samaa tahtia mitä on vastannut. Ei oo näistä vielä Terminaattoreiksi, ei.

ps. Niin joo, mää vielä kaiken lisäksi tähdensin sille, että tää on nyt se toimiva versio, että pidä tää tallessa. Ei pitäny.

20.04.2026 16:34:55
#750064 [+-] Piilota Suosittele

>>749865

Vaikken nyt ihan hirveesti softakehityksestä ymmärrä, ni versiohallinta ei ois pahitteeks. On meinaa muutaman kerran käyny tuo sama vibeltäessä.

20.04.2026 23:36:20
#750211 [+-] Piilota Suosittele

>>750064
No menihän mulla opparikin vituiksi ku kerran rupesin yöllä vähän säätelemään...

Onneks kuitenki löysin sen valmiin version ja tänään ku vähän värkkäsin sitä taas lisää niin vituiks män. Onneks olin jo tajunnu ottaa toimivat filut jemmaan niin ei ollu niin tuskallista palauttaa entiselleen. Kait se github olis hyvä, mutta ei saatana siihen pitäis olla täydet tutoriaalit että tajuais siitä yhtään mittään.

[ 4 viestiä | ]