Perustaja Mr_Pihvi

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 08.11.2018 05:00:35 Jäseniä 5 Vierailuja 453 Medioita 140

feissarimokat

Sonja vauhdissa Sonja vauhdissa
Kissaihmiset... Kissaihmiset...
Sekopäisiä Sekopäisiä
Pelastus ja Reijon paatti Pelastus ja Reijon paatti
Näin saat miehiä, osa 3 Näin saat miehiä, osa 3
Setämiehiä, setämiehiä kaikkialla Setämiehiä, setämiehiä kaikkialla
Just lobedi Just lobedi
Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet
Friendly fire, aggro ja Make parittaa Friendly fire, aggro ja Make parittaa
Luontohavaintoja Luontohavaintoja
Fartknocker Fartknocker
Naapurikansojen lämmin kohtaaminen <3 Naapurikansojen lämmin kohtaaminen <3
Maikkari, Tarjan manifesti miehisyydestä ja musiikkietsivä Maikkari, Tarjan manifesti miehisyydestä ja musiikkietsivä
Gallup Gallup
Molemmat jutut aika "..." Molemmat jutut aika "..."
Käytöstavat kunniaan idiootti! Käytöstavat kunniaan idiootti!
Tiskivuori, katselija, keep gleim ja Markon pallopsykoosi Tiskivuori, katselija, keep gleim ja Markon pallopsykoosi
Hyvinkään tunteiden pursottama herkkutatti Hyvinkään tunteiden pursottama herkkutatti
Sairaalareissu Sairaalareissu
Korona kuumentaa tunteita Korona kuumentaa tunteita
Hampurilaispaikkoja Hampurilaispaikkoja
Minnan sankaribylle ja muuta sekalaista Minnan sankaribylle ja muuta sekalaista
Smooth Smooth
Metrokissan arvoitus Metrokissan arvoitus
 457 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.89 MB, 1 tiedosto
19.06.2020 16:28:52
[ + 4 | ]

Rissotto marinaara

[44448] [riidelty-risotto-tva.jpg] [0.89 MB] [744x9018] [] []
riidelty-risotto-tva.jpg

riita

(17)  · 

risotto

 · 

resepti

(16)  · 

feissarimokat

(147)  · 

facebook

(175)
20.06.2020 00:12:10
#357141 [+-] Piilota Suosittele

Tässä nähhään minkälainen ajatuksen kuluku naisilla on. Toiset, eli sivistyneemmät, osaa peittää ja pysyä hilijasena, mutta sitten kotona reuhaavat ukoilleen ja kavereilleen. Kirjottavat päiväkirjaansa, että joku hiivaviiva kehtas sanua riisiä väärällä nimellä. Miesten kokkiryhymässä olis vaan sanottu, että kattokaa ny mitä tein. Oli muuten hyvvää ja ois tullu peukku tai pari. Vielä vuosikausienki päästä nuilla kommentoijilla pyörii mielessä tuo episoodi eivätkä saa unta iltasin. Sitte yhtäkkiä, joskus seittemän vuojen päästä ne herättää äijjän siitä vierestä ja kysyy, että tajuakko nää mikä ero on riisillä ja riisillä? Äijä siinä unenpöpperöissää, että mitä vittua? Akka suuttuu ja alottaa mykkäkoulun. Kyllä se on niin, että kaikki te miespuoliset pärijäisitte helevetin palijon helepommin elämässä jos vaan alakasitte hommoiksi. Siinä saatte sitte pittää pierukilipailuja ja se kumpi pieree pitempään saa ottaa toisen ekana.

20.06.2020 01:39:00 | 01:42:00
#357180 [+-] Piilota Suosittele

Eniten rasittaa patologiset valehtelijat, jotka täysin merkityksettömistä asioista valehtelee ja ei edes osaa valehdella uskottavasti. Itsekkin aina kun teen ruokaa soitan paikalle etnistä alkuperää edustavan ystäväni, joka sitten kuvaa ja päivittää facebook sivuilleni asiasta ja keksii annokselle oman etnisyytensä mukaisen nimen, joka ei liity kyseiseen annokseen.

20.06.2020 17:15:24
#357377 [+-] Piilota Suosittele

>>357180
etnisyytensä mukaisen nimen, joka ei liity kyseiseen annokseen

Siin on muuten hyvä idea. Nimi voi tarkoittaa vaikka kasaa paskaa jollain kielellä, mutta jos nimen antaa arabi tai muu, se tarkoittaa herkkua. Kannattaa ilmoittaa kuka kuvan on ottanut. Vaikka Abrahim Shal-Shaiba, jos kaverisi ei pääse paikalle.

[ 6 viestiä | ]