Perustaja jumankekka

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 30.07.2019 08:50:09 Jäseniä 10 Vierailuja 3 279 Medioita 878

Kaikki kikkelikuvat ym.sonta tänne

Kouluun menossa Kouluun menossa
Plot twist Plot twist
Ihana mies Ihana mies
ihana nainen ihana nainen
Red Alert Red Alert
Ric flashing cock 2 Ric flashing cock 2
Ihana nainen Ihana nainen
mama mama
Arttu Lindeman Rant Arttu Lindeman Rant
Corona Corona
wwe wwe
Luolastolainen Luolastolainen
mitä tästä opimme mitä tästä opimme
>edgy demon guy >edgy demon guy
Perjantai Perjantai
ihana nainen ihana nainen
Nakuankan kieli Chimeran perseessä Nakuankan kieli Chimeran perseessä
Tekee höpöä eikä tule umme Tekee höpöä eikä tule umme
punakone tulee punakone tulee
pallit pallit
sarina valentina sarina valentina
spede snider spede snider
Vesiväritestaustausta (ja nakuankan naamakuva) Vesiväritestaustausta (ja nakuankan naamakuva)
anttuboy anttuboy
 1 180 näyttökertaa, 3 viestiä, 3.55 MB, 1 tiedosto
09.11.2021 18:44:35
[ + 3 - | ]

Suomi on neekerin paratiisi

[58286] [ijijijihih.gif] [3.55 MB] [500x336] [] []
ijijijihih.gif

27.04.2024 18:41:36
#616977 [+-] Piilota Suosittele

Voin kato vaa sanoo niille, jotka lakkoja vastaan, että talous ja kaikki kusee. Numero uno: taloutemme on jo paskassa. Ei ole selvästikkään herroilla, jotka eivät ole joutuneet niinsanotusti "likaamaan käsiään" koko elämänsä aikana paljoa kokemusta siitä, kun on huono talous, on yleensä parempi vaihtoehto nauttia elämästä, kun tuskailla 50 vuotta elämästään ja kuolla siten, että pari vuotta on asiat ihan jees, kun voisi olla kokoaika jees.

Tämä katselmus, myönnetään on itsekäs, mutta eikö meidän pitäisi enemmän rakastaa itseämme? Suomessa on sellainen masokisti kulttuuri että oksat pois verrattuna keskieurooppaan.

Eli miettikääs näitä lakkoja lakon vastustajat siltä kannalta, että jos hallitus olisi kieltämässä sinulta sen, mikä saa sinut jatkamaan elämistä, mikä elämässäsi on paras asia, ja hallitus olisi tätä kieltämässä/päättämässä, etkö haluaisi taistella sen aatteen puolesta, sen asian puolesta, mikä on sinulle se elämäsi tärkein asia.

Voitte tuosta ylemmästä olla sitä mieltä, että ei tämä koskaan tule tapahtumaan ja huono vertauskuva, mutta hallituksen päätökset oikeastaan kieltävät/estävät montaa sellaista asiaa EPÄSUORASTI, mistä saatat todella pitää.

Ei tietenkään kaikki tämänkään jälkeen puhetta ymmärrä koska A: kultalusikka niin syvällä perseessä, että mikään ei tunnu missään a B: on vain idiootteja/tyhmiä, joilla todennäköisimmin ÄO on alle 65.

Siinäpä se, ja miettikää te jotka vittuilee persujen petoksesta, että mitä siellä kulisseissa on oikeasti tapahtunut, kukaan ei koskaan saa tietää. Miettikääs taas siltä kantilta, että miltä tuntuu, jos Kokoomus olisi teidät pettänyt ja tehnyt sellaisia hyviä päätöksiä kuin mites jos alettaisiin oikeasti kaivamaan sitä lithiumia maasta ja vaikka sillä keinolla saataisiin talout kasvuun, lisää työpaikkoja ja kaikki tyytyväisiä. Nyt Kokoomus meni sieltä, kuten aina, missä aita on matalin.

Haluaisin nimenomaan näistä keskustella 1v1 jonkun kokoomusnuoren kanssa. Kokoomusnuoriahan on ne jotka on siinä OP mainoksesssa, että jotka kertoo, että meidän on pakko tehdä asioita näin. Mikä ihmeen pakko? Kuka niin on sanonut?

Idiootit eivät varmaan tajua, että vaikka heillä olisi lapsia ja ajattelevat näiden päätöskien auttavan heidän lastensa tulevaisuutta, on asia melko päinvastoin.

Päinvastoin siksi, että näistä päätöksistä tehty raha, ei vaan kertakaikkiaan riitä, kuin vasta 300 vuoden kuluttua, mikä on melko pitkä aika ja epäilen vahvasti, että ihmiskuntaa on tällöin jäljellä ehkä 5-10%.

1V1 tää niin oot aika äijä

[ 3 viestiä | ]