Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 23:15:16 Jäseniä 44 Vierailuja 4 431 Medioita 367

Kaikki loukkaava jne. huumori tänne

Kultsi, soittele mulle! Kultsi, soittele mulle!
Elinympäristö Elinympäristö
Nuorena se oppi on.. Nuorena se oppi on..
hehe hehe
Uskottomat täytyy puhdistaa! Uskottomat täytyy puhdistaa!
Quasimodo Quasimodo
Obama Obama
Arya Stark Arya Stark
South park South park
OC feissarihauskuus OC feissarihauskuus
Uutuustuote Uutuustuote
Ei tapahdu mitää Ei tapahdu mitää
viljami tietää viljami tietää
Hyvä peli Hyvä peli
Kärpäsloukku Kärpäsloukku
Nussitaanko? Nussitaanko?
kitarasoolo kitarasoolo
sellaiset terveiset sieltä sitte sellaiset terveiset sieltä sitte
Olen kaivannut sinua kyllikki saari Olen kaivannut sinua kyllikki saari
Muutama webm 9 Muutama webm 9
Ja eiku ryyppäämään! Ja eiku ryyppäämään!
Tosielämän sankari Tosielämän sankari
Yön Timo Yön Timo
anders breivik anders breivik
 762 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto
23.03.2019 10:27:58
[ + 10 | ]

Leaving Neverland

[26663] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [700x696] [] []
tiedosto.jpg

neverland

23.03.2019 12:38:50
#175316 [+-] Piilota Suosittele

En ole nähnyt uutta dokkaria eikä silleen kiinnosta asia niin paljon että kattelisinkaan mutta olen ymmärtänyt ettei siinä ei ole mitään uutta muuta kuin että pari entistä lasta jotka ovat tähän asti vannoneet ettei mitään pahaa ole tapahtunut ovatkin nyt tarkentaneet tarinaansa että itse asiassa poptähti pylsi heitä suunnilleen 24/7. Ja kuinka sattuikaan, heillä on myös paljon rahaa vaativat oikeusjutut meneillään perikuntaa vastaan.

Syytöksiä ja oikeuskäsittelyitähän on ollut aiemminkin, todisteita ei vaan sen vertaa että ne olisivat oikeudessa riittäneet. Ja mikään ei tämän suhteen ole muuttunut paitsi nyt meillä on #metoo jonka mukaan mitään todisteita ei enää tarvitakaan, koska oletetut uhrit eivät tuppaa valehtelemaan tällaisesta. Varsinkaan asioista, jotka ovat tapahtuneet vuosikymmeniä sitten ja joista on mukavan hankala enää hankkia mitään todisteita puolin tai toisin.

23.03.2019 16:30:00
#175389 [+-] Piilota Suosittele

175306

Jep, mutta siinä on ne samat kuin ennenkin. Kyseessä lienee asenneilmapiirin muuttuminen, viimein. Et pääse enää kuin koira veräjästä vaikka olisi suosittu ja varakas näyttelijä/muusikko.

02.12.2025 21:15:54
#729564 [+-] Piilota Suosittele

>>175316
Vanha viesti mutta siinä dokkarissa Michael Jackson itse myönsi haastattelijalle, että lapset saavat tulla hänen sänkyynsä. Sillä oli myös makkariin johtavalla käytävällä liiketutka, joka varoitti makkariin jos joku oli tulossa. Sit ku haastattelija kysy Jacksonilta, miksi lapset tulee aikuisen miehen sänkyyn niin Jackson vastasi "Rakkaudesta"... "Mut ei sillä tavalla.." Ja sit pidettiinkin tauko eikä haastattelua kauaa jatkettu. Toi on siis ihan videokuvattu haastattelu eikä kenenkään kirjoittelua.

Jos se ite myöntää ottaneensa ventovieraita lapsia sänkyynsä, niin kyl ainakin mun kirjoissa se on aika heikoilla hangilla. Ei ne pedarisyytteet ihan tuulesta ole temmattu.

[ 5 viestiä | ]