Perustaja Babazinga

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 21.10.2017 21:52:41 Jäseniä 34 Vierailuja 9 383 Medioita 1079

Vanha kunnon

Lakkaa poika haaveksimasta ja ime kikkelisi Lakkaa poika haaveksimasta ja ime kikkelisi
Vanukasta Vanukasta
ansa ansa
Nam Nam
Intian poika tarjoaa bisneksiä Intian poika tarjoaa bisneksiä
Höhöhö Höhöhö
@slayjereitä @slayjereitä
EYEBROWS EYEBROWS
Ei oo homoa ku pallit ei koske Ei oo homoa ku pallit ei koske
Dis some white shit again? Dis some white shit again?
lapsuuden pelikoneita lapsuuden pelikoneita
Mitä 6evill oikeasti yritti maalata Mitä 6evill oikeasti yritti maalata
Liekinheitin Liekinheitin
Vintage pieru Vintage pieru
hehehe hehehe
tekivät itse ja säästi tekivät itse ja säästi
if you see him its too late if you see him its too late
Tyydyttyi Tyydyttyi
Lust Penis Lust Penis
*^_^* ugu kawaii senpai unclee *^_^* ugu kawaii senpai unclee
kotitekosta kotitekosta
Ap in the ääs of timo Ap in the ääs of timo
aku ankkaa naurattaa aku ankkaa naurattaa
MGTOW MGTOW
 681 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto
09.06.2020 20:46:49
[ + 5 - | ]

UAZ 315126

[44087] [tiedosto.jpg] [0.42 MB] [1234x1600] [] []
tiedosto.jpg

uaz armeija auto

09.06.2020 23:00:39
#352735 [+-] Piilota Suosittele

joskus noin 20 vuotta sitten kun muutettiin tänne, oli autotallissa minttikuntoinen nissan cherry. Voi kun silloin olisi arvannut ettei autotallia käytetä yhtään mihinkään, niin olisi jäänyt cherry sinne odottelemaan. Nyt kun viimeinekin lapsi on aikuinen olisi aikaa ja viitsimistä puunata se kuntoon ja katsastukseen, mutta sille sitten tuli tilattua kuljetus ja pois nurkista. Kilsojakin oli ensimmäinen ja viimeinen kerryttänyt vain 62K

10.06.2020 19:59:52
#352930 [+-] Piilota Suosittele

>>352735
Kun meni offtopiciin tuokin, niin jatkan autokadotusharmistuksilla.

Muija ei ollut ajanut ajokorttia eikä ollut siitä aiemmin puhunutkaan, mutta kun päätyi eräälle operaattorille koulun ohessa (ja myöhemmin koulun jälkeen) töihin ja piti olla illalla töillä, yhtäkkiä saunassa otti asian esille, että pitäisiköhän ajaa kortti ja hankkia auto (suomeksi, hanki mulle auto).

Ensimmäiseksi tuli tunne, että voi perkele, olisit nyt puoli vuotta sitten saman heittänyt esille, niin ei olisi tullut annettua 190tkm ajettua pommivarmaa 1.6 litraista Peugeot 309:iä autoliikkeeseen vaihdossa vaan pitänyt sitä odottamassa. Taisin jonkun 1600 euroa siitä vaihdossa saada (sinänsä hyvä diili, että auto oli maksanut 2100 euroa reilu pari vuotta aiemmin eikä siihen tarvinnut oikein mitään tehdä ja uusi autokin oli tiputettu 9 donasta ulosheittohintaan 6 donaan juuri).

No, sitten ostamaan muijalle aivan helvetillinen 3" mökärännillä varustettu 205 1.9 GTI 900 eurolla. Ei ollut kaunis eikä tosiaan ihan ehjäkään. Sitä ei saanut sammumaan vaikka olisi tempaissut kytkimen ampumalla lattiasta ylös... ja naapuritkin tiesivät kun muija tuli 23:25 kotiin illalla.

Reilu 6kk myöhemmin 205 GTI mäkeen, itselle 206 GTI ja oma silloinen auto muijalle.

[ 2 viestiä | ]