Otettiin raudat pois, koska luotettiin siihen, että osaa käyttäytyä tilanteen vaatimalla tavalla. Välittömästi alkanuit huitominen osoitti, että taseri oli vähintäänkin oikeutettu.
Osu pinnit varmaan vähän huonosti, kun ei heti sähinän alkaessa tipahtanut.
Jos pitäis esittää villi teoria, niin toinen johdin osu kännykkään joka otti korkeavolttisesta latauksesta itseensä.
Useampi taseri video näkynyt ja tää oli eka, missä kännykkä roihahtaa, vaikka varmasti suurimmalla osalla sähköä saaneista sellainen on taskussa ollut.
>>763778 Mitähän vittua toi ajatteli ? Se ei edes juossut karkuun vaan ja huitomaan ja huutamaan ? Ainakaan vakuutuspetos tai syyte poliisia vastaan police brutalitystä ei ainakaan mee läpi tolla bodycam kuvauksella.
Ja jep, pakko osua luuriin koska minäkään en ole ennen nähnyt että pienintäkään savua ois tullu muissa tapauksissa. Tossa ku ois kävelly ohi ja tokassu "Et sä noin voi kännykkää ladata" :D
>>763794 Tästä on tainnu olla puhetta, mutta tuo poliisien haalarikamera on kyllä yksi mustan kommuunin paras selfservaus.
Niillä on kuitenkin joku heimokokous ollut, jossa ovat keskenään käyneet läpi, että ruvetaanko vaatimaan sitä. Kusettivat kilpaa toisiaan jättämällä kertomatta, että suurinosa poliisin kovasta käsittelystä johtui juurikin omasta toiminnasta.
Silkkana plussana saadan nettiin koosteita, missä tyypillinen asiakas toimii just päinvastoin, kuin virkavalta ohjeistaa.
>>763818 Jenkeissä on fakta että poliiseissakin on korruptiota, sekä monia jotka hakkaa/ampuu vähä kaikkia ei-valkoisia. Tätä asiaa käsitellään väärin, sekä BLM sekä muut antaa välillä jopa vääristynyttä tietoa asioiden laajuudesta.
Sitte, päästään näihin acab pelleihin joyka vastustaa poliisia aina, periaatteesta. Tämäkin voi olla just sitä, tai tosiaan suunniteltu petos.
Sen jälkeen ku käsiraudat aukes se sai vaan lisäsyyttet virkavallan vastustamisesta ja sakkoa päälle sen miksi se ylipäätään pidätetyks joutu. Paras jos toi ois ollu vaan ylinopeussakko alunperin mut neekeröi itelleen vittuna isommat sakot ton jälkee. Poliisi tuskin korvaa edes kännykkää tossa vaihees jos et käskytystä tottele