Kaikkea se olut tekee ihmisille Kaikkea se olut tekee ihmisille
mitä puuhaat :3 mitä puuhaat :3
Kamerukset Kamerukset
Ei vituta ei Ei vituta ei
New post If you’re happy and you know it New post  If you’re happy and you know it
jerky skeptinen jerky skeptinen
Tekoälyn kirjoittamia käsikirjoituksia. Tekoälyn kirjoittamia käsikirjoituksia.
hauva hauva
Mukava paikka Mukava paikka
Sohva Sohva
Finninpuristuslelu Finninpuristuslelu
Jotain jotain mutsivitsi Jotain jotain mutsivitsi
Hyvää Uutta Vuotta Hyvää Uutta Vuotta
PäästäniMajava PäästäniMajava
Täs sarjakuvas naisten pitää tietää paikkansa Täs sarjakuvas naisten pitää tietää paikkansa
Ensi viikolla saadaan vettä kuoppaan niin on vielä hauskempaa Ensi viikolla saadaan vettä kuoppaan niin on vielä hauskempaa
Alluha akhhbaar Alluha akhhbaar
valmis dj valmis dj
Ismo Ismo
Pissaliisa pomppii Pissaliisa pomppii
Kivestä otsaan Kivestä otsaan
Nicholas Van Helsing Nicholas Van Helsing
kjeh kjeh kjeh kjeh
Nuudelien erektio Nuudelien erektio
 842 näyttökertaa, 11 viestiä, 1.31 MB, 1 tiedosto, 24.09.2018 23:40:56
[ + 7 | ]

Princess Bowser

[18319] [file.png] [1.31 MB] [659x1534] [] []
file.png

super mario

(19)  · 

bowser

(8)  · 

princess peach

 · 

bowsette

(17)  · 

princess shroom

 · 

prinsessasieni

 · 

rule63

(8)  · 

r63

 · 

mario

(56)
24.09.2018 23:43:11 | 23:44:13
#101014 [+-] Piilota Suosittele

Täs pitää tietää et Bowserin käyttämä "prinsessasieni" muutti pelisarjan uudemman hahmon Toadetten Peachin kopioksi. Täs pitää myös tietää et tän suht nimettömän artistin stripin levittyä japaniin prinsessa bowser on muodostunut ilmiöksi joka raivoaa tällä hetkellä. Täs täytyy myös tajuta et princess bowser ilmiöityi 2 pv sitten.

:notsure if should post:

24.09.2018 23:50:18
#101020 [+-] Piilota Suosittele

>>101018 Tää on itse asiassa fakta. Super Mario Galaxy-peleistä tuttu Rosalina on aikamatkustanut kosmoksen prinsessa, Luigin ja Peachin sikiämä. Marion kohtalo on tulevaisuudessa jäädä veljensä varjoon ;__;

25.09.2018 11:53:15
#101099 [+-] Piilota Suosittele

101054 En näe miten on ubermenschiä olla nauttimatta. En tiedä miten vahvaan asennevammaan olet lapsuudestasi oppinut, mutta eikö untermensch (ali-ihminen) ole juuri kykenemätön tavallisen ihmisen tai yli-ihmisen normaaliin toimintaan?

25.09.2018 16:23:53
#101165 [+-] Piilota Suosittele

>>101099
101054

Nietzschen yli-ihminen on idealisoitu hahmo, joka kykenee luomaan omat moraalisääntönsä ja myös uskaltaa elää niiden mukaan sen sijaan että seuraisi ympäröivän yhteiskunnan normeja ja vääristynyttä moraalia. Se, joka pelaa surutta videopelejä välittämättä siitä, hyväksyykö joku ne vai, on lähempänä nietzschelaisen yli-ihmisen ideaalia kuin tyyppi, joka vastustaa niitä ja itkee paheksunnan kyyneliä kohdatessaan jotain, mikä ei sovi hänen ahtaisiin näkemyksiinsä sovinnaisuudesta :-)

[ 11 viestiä | ]