Jeditystä Jeditystä
Slayjerin muija Slayjerin muija
Kuka kissan häntää heiluttaa ellei kissa itse Kuka kissan häntää heiluttaa ellei kissa itse
The Harpoons!.jpg The Harpoons!.jpg
Profeetta Profeetta
Pesula Pesula
Vauhtimursu vääntää ripulipaskat Vauhtimursu vääntää ripulipaskat
Mielikuvitus Mielikuvitus
Tarinassa on ruotsalainen viikingi Tarinassa on ruotsalainen viikingi
Iida kyllästy Slayjerin pörräämiseen Iida kyllästy Slayjerin pörräämiseen
Cityvihreät Cityvihreät
Pöllitty rekka Nigeriassa Pöllitty rekka Nigeriassa
Paras joululahja ikinä! Paras joululahja ikinä!
Maailma Maailma
Hitsin hissi Hitsin hissi
Vanhempi panomies Vanhempi panomies
Bendele lämmittelee lihaksiaan :3 Bendele lämmittelee lihaksiaan :3
Suomen lait ei vaan koske kaikkia joissakin asioissa Suomen lait ei vaan koske kaikkia joissakin asioissa
Empire Perse :D Empire Perse :D
O hi! Low five! O hi! Low five!
megafooni megafooni
Rauhanmitali Rauhanmitali
BIC kynä BIC kynä
Lamaha Lamaha
 709 näyttökertaa, 18 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 15.02.2019 01:47:30
[ + 2 | ]

säästöä

[24346] [paskalle-saastoa.jpg] [0.07 MB] [960x818] [] []
paskalle-saastoa.jpg

paskapaperi

15.02.2019 08:23:09
#159634 [+-] Piilota Suosittele

>>159580

>>159586
Täähän se ois, todella vittumaista sellasta on kantaa ko on kooltaan isoja, mutta eipä sille mitään mahda. Siksi niitä ostetaankin niin harvoin kuin mahdollista. Toki jos sattuu olemaan auto ajossa niin en kyllä jätä sitä hyödyntämättä, normaalisti kuitenkaan ei ole.

15.02.2019 11:44:51
#159670 [+-] Piilota Suosittele

jos löytyy pide suihku niin käytä sitä. vesimaksu on kiinteä kerrostalossa ja pyyhe rittää kuivaamiseen. vessapaperia vuonna 2019 urpåt.

15.02.2019 21:53:51
#159859 [+-] Piilota Suosittele

kävi se joskus niinkin et varaa oli juua baarissa mut sieltä baarin vessasta piti varastaa paskapaperia kotia... :D hyvä minä :D

16.02.2019 10:57:58
#160061 [+-] Piilota Suosittele

>>159589

Siksi on pyörän peräkärri. 486l. Sinne mahtuu vaikak mitä. Kannen aion tehdä siihen uuden, toisesta samanlaisesta euro-laatikosta. Tilavuutta tupla.

02.01.2022 06:05:22
#535523 [+-] Piilota Suosittele

Sitten palkkapäivänä onkin mukava käyttää se muutama sata euroa putkimieheen tai imuautoon kun talouspaperi tukkii putken.
Wc-paperi on ainoita papereita mitä saa viskoa vesivessan pönttöön, nenäliinat, talouspaperi ja sukat tukkivat putket.
Sukat mainitsin koska tunsin aikanaan idiootin joka viskoi toistuvasti hajusukkansa pönttöön, no kerran sukka tai sukat takertuivat 2-3 kerrosten välissä putkistoon muodostaen muun kuonan kanssa tukoksen ja hups linjaston kaikki 6:s kerroksesta alaspäin vedetyt paska & kusi vedet tulvi III:s kerroksessa 2:ssa asunnossa lattioille koska lattiakaivotkin meni osittain tukkoon.
Taloyhtiö metsästi syyllistä linjaston 8 asunnon asukkaiden keskeltä, eikä ihan syyttä kun pelkät kuivatus & siivous laskut olivat yli 20.000€.
Joten kannattaa vähän katsoa mitä sinne pönttöön tunkee (Muutakin kuin kusta & paskaa ja wc-paperia).

[ 18 viestiä | ]