suklaata suklaata
Amerikan persujen logiikka Amerikan persujen logiikka
Britit lomalla Britit lomalla
mene töihin mene töihin
intensiivinen autokisa intensiivinen autokisa
Serotonin Serotonin
Vituttaa Vituttaa
tauko paikalla tauko paikalla
My summer car official trailer My summer car official trailer
Lumileikit Lumileikit
Lääkärin kertomus carnivoresta Lääkärin kertomus carnivoresta
Ehana nainen Ehana nainen
iahana nainen iahana nainen
Rocky ballboa :D Rocky ballboa :D
Elon servaa Elon servaa
tohtori talla tohtori talla
HYVÄÄ UUTTAVUOTTA HYVÄÄ UUTTAVUOTTA
Terveisiä Oulusta Terveisiä Oulusta
onkoha sil giggels onkoha sil giggels
Modernin euroopan uusivuosi Modernin euroopan uusivuosi
Ihana nainen Ihana nainen
Modernin euroopan uusivuosi Modernin euroopan uusivuosi
Modernin euroopan uusivuosi Modernin euroopan uusivuosi
Pyllerö Pyllerö
 1 060 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.95 MB, 1 tiedosto, 05.05.2019 15:04:13
[ + 6 | ]

Ajankohtaisuus

[29185] [v60gqorc.png] [0.95 MB] [581x777] [] []
v60gqorc.png

raketti

(42)  · 

israel

(53)  · 

libanon

 · 

terveiset

05.05.2019 15:56:28
#198423 [+-] Piilota Suosittele

>>198418
Palestiinalaiset ja juutalaiset elivät rauhassa yhteiseloa, kunnes sionistit alkoivat vainoamaan palestiinalaisia perustamalla laittomasti Israelin valtion.

05.05.2019 16:37:16
#198440 [+1] Piilota Suosittele

Siellä on fiksua porukkaa. Palestiinalaiset (jordaniasta alunperin kotoisin) ampuvat -40luvun katjusha tyyppisiä raketteja rajan yli ja iipot ampuu patriot ohjuksilla niitä alas, jonka jälkeen iipot tekee kostoiskun jonka taas hamas/plo (mitä niitä nyt onkaan) kostaa sen ampumalla raketteja tai kivääri tulta rajanyli ja tämä paska jatkuu maailman tappiin asti kun kummallakin puolella ollaan omasta mielestä oikeassa ja oikeutetaan sen perusteella kaikenlainen terrorismi puolin ja toisin. Samaan aikaan kaikki alueella asuvat saavat maksaa ja kärsiä tästä nokittelusta jolle ei näy loppua. Toinen yhtä hullu paikka on Afganistan jossa heimojen välillä riidellään jostain 50-300vuotta sitten tapahtuneesta väitetystä vääryydestä olkoon se aitakivi tai riisivarkaus tai syytös että joen yläjuoksulla asujat tekevät tarpeensa jokeen, sen takia siellä on meininki kuin jossain jengi lähiössä, eli eksy väärään napurustoon ja sulta lähtee henki kun joku sun sukulaisesi pölli 90v sitten säkin rehua kostona 150v sitten tapahtuneesta kangasvarkaudesta joka taas oli kosto aiemmasta karjavarkaudesta joka taas oli kosto aiemmasta jne jne. Tuntuu että tietyillä alueilla nautitaan riitelystä, tappelemisesta ja pelkästään riidan haastamisesta ja vittuilusta.

27.11.2021 21:17:41
#521487 [+-] Piilota Suosittele

>>198423 Israel ei ole millään tasolla laiton maa. Ei kannattaisi uskoa moista propagandaa palestiinalaisilla. PS: ennen kuin olkihattuilet lähteen esittäjän vakaumuksella kannattaa kuunnella videon asiat ja argumentit. https://youtu.be/zamoa6zq8GA

[ 8 viestiä | ]