Siperiannoutaja Siperiannoutaja
Herätys Herätys
Kauppisen Top Kek -hattu Kauppisen Top Kek -hattu
Herkullista Herkullista
The grifter original The grifter original
Toivo elää Toivo elää
bear trap bear trap
Helsingin sanomat, 28.7.1914 Helsingin sanomat, 28.7.1914
Epäilys. Epäilys.
Vitun Demarit Vitun Demarit
Viikonloppu Viikonloppu
Kissagifejä Kissagifejä
Feminiini Feminiini
Kevätsiivouksen aika Kevätsiivouksen aika
Muutama hattu Muutama hattu
En ole vieläkään tyytyväinen En ole vieläkään tyytyväinen
Kuka päästi koirat ulos, HAU, HAU, HAU Kuka päästi koirat ulos, HAU, HAU, HAU
apinalauma apinalauma
Tontsa3663 ja johtajalaakso Tontsa3663 ja johtajalaakso
Nyt vittu... Nyt vittu...
Narsissipelto Narsissipelto
Tasokkaampi suhde Tasokkaampi suhde
Röps sbrlöl spruit Röps sbrlöl spruit
Koiro Koiro
 584 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 30.05.2019 12:34:58
[ + 9 - | ]

Pizeria

[30169] [fkith0cz.png] [0.03 MB] [480x489] [] []
fkith0cz.png

vasemmisto

(188)  · 

pitsa

(51)
30.05.2019 12:40:43
#208355 [+2] Piilota Suosittele

Tästä syystä käynkin kebab-paikassa, jossa maahanmuuttajataustainen kaveri on pitänyt jaossa Perussuomalaisten edustajien kortteja :D


No okei okei, käyn kyllä monessa muussakin kebab-paikassa että ei sen puoleen. Mutta vihervasemmistopaikat kyllä kierrän kaukaa.

08.04.2020 22:51:35
#329061 [+2] Piilota Suosittele

>>329026
Et ole törmännyt sellaisiin paikkoihin, joissa aina kun poikkeat paikalla, on sellaisia taiteilijan näköisiä kylttyrellejä trendihippejä puhumassa "fiinejä" asioita? Ja kun itse olet sen Pekka Pervovaari Perussuomalaisen näköinen heppu, niin katsovat heti kiukkuisesti ja vihaa täynnä.

Erityisesti keskustoissa, Yliopiston lähettyvillä jne. tällaisiin voi törmätä. Ovat joko niitä kalliita (etnisiä) paikkoja tai sitten niitä halvimpia paikkoja. Tampereen Satamakadulla esimerkiksi oli Thai-paikan vieressä sellainen paikka (tosin mennyt jo nurin/vaihtanut nimensä enkä ole konttoriteknisistä syistä käynyt siellä useaan vuoteen).

08.04.2020 23:13:29
#329073 [+-] Piilota Suosittele

>>329061
Okei :miettiä: ite harrastan aika vähän tollasia paikkoja nii ei oo silleensä kokemusta. Kerran satuin kebulle samaan aikaan kokoomusnuorten toivojen kanssa ja siinä lähinnä minä olin se joka langetti sääliviä katseita ko oli aikansa kuunnellu niiden retostusta siitä miten joku oli saanut jossain vaaleissa 160 ääntä ja toinen 200.... Sekin tosin oli Mikkelissä.
Normaalisti mitä tulee pyörittyä nii lähinnä sen paremman (:D) yliopiston kulmilla hervannassa. Ite tosin pyrin muutenki kiertämään kaikki poliittisesti värittyneet paikat kauempaa jos vaan se on jotenki aistittavissa päälleppäin :D

[ 7 viestiä | ]