hieno tatuointi hieno tatuointi
tekeekö hyvää tekeekö hyvää
Hei mä oon Hei mä oon
Arabit Arabit
kawaii okta kawaii okta
vasemmistotaitelilija ymmärtää vasemmistotaitelilija ymmärtää
max perstappen max perstappen
Kurks :3 Kurks :3
Chili-tilaus Chili-tilaus
Ette kuunnelleet Ette kuunnelleet
Nonii, NONI SAATANA! Milles otetaan? Nonii, NONI SAATANA! Milles otetaan?
Ekologinen liike Kanadalta Ekologinen liike Kanadalta
Tööt vuodelta 2011 Tööt vuodelta 2011
Smudge the cat Smudge the cat
TYKKI MIES TYKKI MIES
sprödö olli sprödö olli
Jännitysdekkari Hora ja Mat (2010) Jännitysdekkari Hora ja Mat (2010)
Sierra ohittaa sen Sierra ohittaa sen
Salaahipuli Salaahipuli
Pylly Pylly
Eniten vituttaa kaikki Eniten vituttaa kaikki
hyväähuomenta hyväähuomenta
Ruokapornoa Ruokapornoa
makkaranlöytäjä :3 makkaranlöytäjä :3
 1 213 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 14.12.2017 01:04:56
[ + 14 - | ]

Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am

[3644] [Scarlett-ja-joulupallo.jpg] [0.12 MB] [1262x1000] [] []
Scarlett-ja-joulupallo.jpg

14.12.2017 01:38:21
#12826 [+-] Piilota Suosittele

Meikäläisenkin eräässä Joulutarinassa esiintyy Scarlett, en tosin muista oliko se virallinen luukku :/ Enkä myöskään piirtänyt sitä vaan varastinn sen härskisti yhestä internet-nimisestä paikasta.

13.02.2022 02:09:03
#547288 [+-] Piilota Suosittele

>>547277
Ensteks tietysti suunniteltiin mitä halutaan ja samalla etsittiin kuvia Scarlettista. Lopulta löytyi oikea ja siitä treisattiin ääriviivat ja silmien paikat. Sitten piirrettiin Scarlett hyvin ylimalkaisesti (viivoja on varsin vähän, noin reilut 200 kertaa nostettiin kynä tabletista). Jokainen piirros on aina jonkunlainen tyylikokeilu.

Sitten googleteltiin miltä suupallo näyttää kun se on tungettu suuhun, kuinka paljon suu aukeaa, miten paljon huulet venyvät ja kuinka paljon kasvojen alaosan muoto muuttuu? Sen jälkeen hahmoteltiin Scarlettin suu uudelleen ja yritettiin säilyttää leuan muoto, joka on lähinnä luuta ja jonka muoto ei juuri muutu. Sitten lisättiin pallo ja hienosäädettiin huulia sekä poskien lommoja. Huulien paikkaa piti etsiä jonkin aikaa, jotta pallo näyttäisi olevan juuri oikealla syvyydellä.

Aikaa meni eniten oikean anatomian löytämiseen. Scarlettin kasvojen alaosan Scarlettimaisuus oli tärkeä säilyttää, muutoin kuva olisi näyttänyt typerältä.

[ 13 viestiä | ]