rasahti rasahti
Venäläinen puutalo Venäläinen puutalo
Valmiina seikkailuun? Valmiina seikkailuun?
Paint-joulukalenteri 2018 Luukku 1 Paint-joulukalenteri 2018 Luukku 1
Fingerpori - vatikaaniin Fingerpori - vatikaaniin
Ei ole todisteita jääkiekon aiheuttavista aivovammoista Ei ole todisteita jääkiekon aiheuttavista aivovammoista
Börheä ero :3 Börheä ero :3
voinko saada sen silti?.. voinko saada sen silti?..
Supermarjo Supermarjo
Vanhoina hyvinä aikoina Vanhoina hyvinä aikoina
Duckface-kuva korjattu säntilliseksi Duckface-kuva korjattu säntilliseksi
joku Darius joku Darius
Loppui se läpsiminen Loppui se läpsiminen
Mistä kurkut tulevat Mistä kurkut tulevat
Mainokset ja todellisuus Mainokset ja todellisuus
köllöttelyä ja kala :3 köllöttelyä ja kala :3
Anime. Anime.
Japanipallo Japanipallo
peruutus peruutus
tiedän mitä tehdä :3 tiedän mitä tehdä :3
Ympäri meni Ympäri meni
Lapset mukaan töihin päivä Lapset mukaan töihin päivä
Hävikkisäkki 2,5€/kg, miksi näitä ei ole muissa kaupoissa? Hävikkisäkki 2,5€/kg, miksi näitä ei ole muissa kaupoissa?
Veneet Veneet
 1 075 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 14.12.2017 01:04:56
[ + 14 - | ]

Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am

[3644] [Scarlett-ja-joulupallo.jpg] [0.12 MB] [1262x1000] [] []
Scarlett-ja-joulupallo.jpg

14.12.2017 01:38:21
#12826 [+-] Piilota Suosittele

Meikäläisenkin eräässä Joulutarinassa esiintyy Scarlett, en tosin muista oliko se virallinen luukku :/ Enkä myöskään piirtänyt sitä vaan varastinn sen härskisti yhestä internet-nimisestä paikasta.

13.02.2022 02:09:03
#547288 [+-] Piilota Suosittele

>>547277
Ensteks tietysti suunniteltiin mitä halutaan ja samalla etsittiin kuvia Scarlettista. Lopulta löytyi oikea ja siitä treisattiin ääriviivat ja silmien paikat. Sitten piirrettiin Scarlett hyvin ylimalkaisesti (viivoja on varsin vähän, noin reilut 200 kertaa nostettiin kynä tabletista). Jokainen piirros on aina jonkunlainen tyylikokeilu.

Sitten googleteltiin miltä suupallo näyttää kun se on tungettu suuhun, kuinka paljon suu aukeaa, miten paljon huulet venyvät ja kuinka paljon kasvojen alaosan muoto muuttuu? Sen jälkeen hahmoteltiin Scarlettin suu uudelleen ja yritettiin säilyttää leuan muoto, joka on lähinnä luuta ja jonka muoto ei juuri muutu. Sitten lisättiin pallo ja hienosäädettiin huulia sekä poskien lommoja. Huulien paikkaa piti etsiä jonkin aikaa, jotta pallo näyttäisi olevan juuri oikealla syvyydellä.

Aikaa meni eniten oikean anatomian löytämiseen. Scarlettin kasvojen alaosan Scarlettimaisuus oli tärkeä säilyttää, muutoin kuva olisi näyttänyt typerältä.

[ 13 viestiä | ]