Ihminen, missä paketit? >:3 Ihminen, missä paketit? >:3
Tuplaägplöö Tuplaägplöö
flandre flandre
Kuvaotokset #6 Kuvaotokset #6
Kissagifejä Kissagifejä
Huutiksen loppu Huutiksen loppu
sirkku sirkku
no onko? no onko?
kun mietin elämääni kun mietin elämääni
roolipeluri roolipeluri
Hjalp! Hjalp!
värit värit
Jutkujen metkuja Jutkujen metkuja
Alison Gold - Chinese Food Alison Gold - Chinese Food
Pettymyskokoelma Pettymyskokoelma
Paita Paita
Citykettu Citykettu
Sinivalkoinen kavallus - lyhytdokumentti 90-luvun laman uhreista Sinivalkoinen kavallus - lyhytdokumentti 90-luvun laman uhreista
Kissagifejä Kissagifejä
erilaista rasismia erilaista rasismia
heh heh
hyvää puuta hyvää puuta
Lippiskoira Lippiskoira
koiro osa hommat koiro osa hommat
 483 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.92 MB, 1 tiedosto, 19.12.2019 01:17:44
[ + 2 | ]

Tyhmii karttoi (Cp2020 luolasto)

[37791] [tiedosto.jpg] [0.92 MB] [1233x1681] [] []
tiedosto.jpg

cyberpunk

(69)
19.12.2019 19:52:23 | 19:54:45
#284192 [+-] Piilota Suosittele

>>284185
Kyseessä on peli, jota ei pelata tietokoneilla vaan naamatusten. Meillä on sellanen kokeilu, missä tätä tehään luolastolaisten kesken. Mikäli ärsyttää nähdä, kokeile piilottaa/blokata kanava "Cyberpunk kimppakiva". Mä en tiiä toimiiko, mut kandee kokeilla koska luolastokin on beta vaiheessa. Mä postaan aina nää ko. kanavalle. @Jumankekka postaa nää melkeen aina myös "Homostelut" kanavalle, joten en oo varma pitääks sekin blokkaa myös. Itse en muille kanaville lähetä, mutku tääl ei voi laittaa kato näit "privana" jollekkin kanavalle.

19.12.2019 19:58:49 | 20:07:16
#284196 [+-] Piilota Suosittele

>>284118
Tossa on myös mukana sana "chromers" joka on myös eräänlainen käsite Cyberpunkissa. Esimerkiksi sääntökirjoissa on oma lukunsa "Runkkarista punkkariksi" sekä tää peli tehtiin 80-luvulla jossa "punkkari" oli laajempi käsite ennen mitään odineita. Tää on niinku 2020 luku, sillon ku peli tehtiin 80-luvul. Kuitenkin kromarit on omaa musiikkiaan kuuntelevaa possea... Kromirokkia (Cyberpunk 2077 Keanu Reeves tekee osan cyberpunk PC-pelissä sekä sen bändi teki kromia siinä "im chipping in" biisissä, jonka Reevesin oma bändi teki oikeesti)

Cyberpunk on lähtöpiste monille leffoille, tyyliin iRobot, Robocop, Terminaattorit, Blade Runner, 5th Element sekä lukuisia muita. Esimerkiks paluu tulevaisuuteen se "tulevaisuus" oli just lähellä cyberpunkkia poislukien väkivalta. (koska perheleffa, plus cyberpunk on aina synkkä)

Siksi tän pelin "äärivasemmisto/-oikeistolaiset" on vähän monitulkintaisempi juttu. Plus ollaan jenkeissä.

E:
Mutta, oot kuitenkin jälillä. Sitä en kiellä.
Ne voi perustua osaltaan myös rasismiin esimerkiks.
Kuitenkin, pelissä ne sisältävät myös muuta statusta, koska jengejä sekä uhkaavia yrityksiä on kaikkialla. Yksinäisiä ihmisiä ei haluta olla, koska kaupungissa kuolee eniten väkeä koko jenkkilän alueella x) Chigago on pikkupoika Night Cityyn verrattuna, sekä poliisit on lahjottuja ku meksikossa.

21.12.2019 14:52:09
#284758 [+-] Piilota Suosittele

>>284757
Koska mikäli osaa porukkaa kiinnostaa, voin järkätä toisenkin pelin eri porukalla. Pelaajat voi saada myös kuulan kalloonsa, jolloin myös pelaja voi vaihtua. Tällöin kun tsekkaa kanavan mediat, pääsee aika hyvin kärryille siitä mikä on idea.

Edelleen, mä piilottaisin nää yhelle kanavalle "salaseks" jos se ois mahollista. Luolasto ei siihen vielä taivu.

[ 11 viestiä | ]