meksikolainen kärrynpyörä meksikolainen kärrynpyörä
vitun kuuma vitun kuuma
kun ei jaksa kun ei jaksa
Pornostarat Pornostarat
Kyyti tuli Kyyti tuli
Lisää maitoa herra Kisse? Lisää maitoa herra Kisse?
Selfie Selfie
köyhien panettelua köyhien panettelua
Pehmeä lattia Pehmeä lattia
Äimäraution tietyömaa (Oulu) Äimäraution tietyömaa (Oulu)
Reinikainen Reinikainen
Jättimäinen kulli Jättimäinen kulli
Taidekuva Taidekuva
symppis symppis
Supersankarien erot Supersankarien erot
Poika nimeltä Paavo Poika nimeltä Paavo
EEEEEERIKA EEEEEERIKA
Rouva presidentti Rouva presidentti
No limit No limit
purrrrrito purrrrrito
matkakissa matkakissa
purr purr
Ollaan yhdessä nyt Ollaan yhdessä nyt
sellanen vinkki että sellanen vinkki että
 795 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.18 MB, 1 tiedosto, 01.01.2020 01:08:07
[ + 3 - | ]

Mummon piirakka

[38144] [tiedosto.png] [2.18 MB] [1097x1101] [] []
tiedosto.png

mummo ankka

 · 

mummo

(139)  · 

ankka

(186)  · 

hansu

(5)  · 

piirakka

(12)  · 

kirpeä

01.01.2020 03:47:15
#288501 [+-] Piilota Suosittele

>>288490
Mielen syvissä syövereissä jos vaan sarjakuvaruutut passaa yksiin. Kuten sanottua, muokkaan vaan puhekuplia. En vaihtele ruutujen järjestystä tai lainaile toisista tarinoista.

Sketsissä Mummo ja Hansu menee ravintolaan jossa Mummo hermostuu, ku kokki ei oo osannu tehä evästä asianmukasesti. Hansu nukahtaa pöytään ja Mummo painelee kyökin puolelle vähän suomentamaan asioita. Ravintellin asiakkaat ihastuu sitte Mummon murkinoihin ja kaikki on tyytyväisiä. Siihen on hankala ruveta sovittamaan yhteen mitään irstailuja siten, että hahamojen ilimeet passais yksiin kupletin juonen kanssa. Tietenkin vois vaan laittaa kupliin "Oho, mummeli tietää pillumehun salat" - "hehe, niin tekee". "Katsokaa, kun syömme pillumehua vanhan kurpan oppien mukaan" - "hihihii", mutta ei se toimis eikä siitä varmaan moni tykkäiskään. Irstailua tai huumoria ei voi pakottaa, nääs.

01.01.2020 03:50:32 | 03:57:30
#288503 [+-] Piilota Suosittele

No nyt tuli vastaan yks missä aku ryömii juhlaveneen kannella tautisena. Kattoo kärsivin silmin ylöspäin puosun jalakojen välistä. Tuosta kahesta ruutusta vois vaikka saaha aikaan semmosen, missä ekassa Aku vannoo ittekseen, ettei enää ikinä lähde tienaamaan taskurahoja laivalle ja heti toisessa ruutussa kattoo vaan jalakojen väistä ylös ja tuumais, että ei enää jaksa yhtään, että antakaa jo armoa. Tosin yritän löytää nuita etes nelijän ruutun pitusia juttuja ja mielellään usiammanki sivun.

https://filebin.net/zua0joji1jihm3r3/20200101_025058.jpg?t=2utp7b6x

ps Tuossa se koko sivu. Ehkä siihen vois yrittää keksiä jotain, mutta en hoksaa tällä hetkellä muuta kuin sitä tavallista "hihi, pippeli suuhun" juttua.
https://filebin.net/dsgwgsr5hzdowua9/20200101_025459.jpg?t=jvmx8z1j

[ 4 viestiä | ]