Feels ;__; Feels ;__;
no no
Apujumppa Apujumppa
Siveänä pysyminen seurusteluaika Siveänä pysyminen seurusteluaika
welcome to reality welcome to reality
hakuna matata hakuna matata
Kuumotus by Risto Mäki-Petäys Kuumotus by Risto Mäki-Petäys
Paskansyöntisarjakuva Paskansyöntisarjakuva
Apuja Apuja
Muumisyntyinen Muumisyntyinen
Klassikoita ja tyylikkäimpiä uut Klassikoita ja tyylikkäimpiä uut
Yui Yui
Olen kotona Olen kotona
pulet pulet
CYYKA CYYKA
Pelihiiri Pelihiiri
traumat traumat
:)) :))
aoe2 aoe2
Finni Finni
594afc60b0982.webm 594afc60b0982.webm
stand up slowly stand up slowly
Jaksakaa päntätä! Jaksakaa päntätä!
tsingin tsingin
 774 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 27.06.2020 11:33:14
[ + 5 - | ]

Suurinkvisiittori

[44692] [suurinkvisiittori.jpg] [0.12 MB] [367x517] [] []
suurinkvisiittori.jpg

raija toiviainen

 · 

vieraslaji

27.06.2020 12:41:30
#360003 [+1] Piilota Suosittele

Toiviaisen haastatteluista huokuu agenda. Kyseisessä asemassa olevalla ihmisellä ei saa olla agendaa, vaan kaiken miten hän toimii ja tekee, pitää tapahtua täsmälleen siten kuin lakiin on kirjattu.

Jos demokratiassa äänestys ei lopulta mene siten kuin itse olisi toivonut, pitää siitä ulos pyrkivät ajatukset niellä. Kansa voi somessa hoitaa pettymystensä käsittelyn, mutta näinkin virallisen ja korkean tahon pitää jättää pettymystä huokuvat mielipiteensä jakamatta ja keskittyä siihen, että demokratia on äänestyksellä toteutunut.

27.06.2020 12:45:46 | 12:46:24
#360005 [+2] Piilota Suosittele

Ihan tietämättömänä kysyn, onko tällä aatteestaan kiimaisella "vihapuhejahtaajalla" sukulaisjuuria Marjaana Toiviaiseen? Se nimittäin selittäisi paljon, kuten totaalisen epäpätevyyden työhönsä ja siihen, miksi vihapuhe koskee vain tiettyä henkilöitä ja toiset pääsevät kuin koira veräjästä.

[ 7 viestiä | ]