menneet on menneitä menneet on menneitä
rekt rekt
murakka kissa murakka kissa
kotiinlähtö lähellä kotiinlähtö lähellä
DINDU NUFFINS DINDU NUFFINS
mjäy mjäy
vitjapallit vitjapallit
Tukipäivä Tukipäivä
pintaruostetta pintaruostetta
putkiblyat putkiblyat
evoluutio evoluutio
kujeili kujeili
rotate in peace rotate in peace
Tissit Tissit
Bändi Bändi
vaatii tarkkuutta vaatii tarkkuutta
Pyllykokoelma Pyllykokoelma
taco cat taco cat
omnomnom :3 omnomnom :3
maksutapa maksutapa
spandex spandex
täs mä digimummon haarojen välissä täs mä digimummon haarojen välissä
hörppyä hörppyä
dädi dädi
@-
 458 näyttökertaa, 4 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 08.08.2020 04:24:33
[ + 2 | ]

Hjalliksella on asiaa


hjallis harkimo

(8)  · 

eu

(60)  · 

politiikka

(98)
08.08.2020 09:12:33 | 09:14:40
#372349 [+-] Piilota Suosittele

Ne artiklat voidaan muuttaa kun päättää näin. Samaa on tehty suomessa. Sillä ei ole merkitystä onko se laki vai ei. Siten mennään näin. Ei ole väliä.

Siksi en arvosta poliitikkoja enää koskaan. Pelkkiä pettureita. Myyvät suomea halvalla ja saavat siitä toki palkkion.
Kansalaista kusetetaan kokoajan enemmän ja enemmän. Orjatyövoimaa halutaan suomeen oikein urakalla. Suomalaisia myös halutaan samaan, koska se mahdollistaa se ettei kansalainen käy politikoimaan vastaan kun tulot ovat minimissä.

Tässä kerron nyt, että minä en saa latin latia valtiolta kun olen työtön. En pennin pyörylää.

Italiaan viedään vain 3 prosenttia kaikista vienneistä. VUodesta 2017 on italiaan vienti ollut negatiivista suhteessa sieltä tuontiin. Suomalaisia vedetään aivan härpäkkeellä päähän ja rektumiin huolella. Ja osa hyväksyy sen. Ei siinä mitään. Hyväksykää, mutta älkää sitten tulko mussuttamaan mitä sen takia tapahtuu.

08.08.2020 19:19:12 | 19:20:13
#372588 [+-] Piilota Suosittele

No ei tietenkään oo varaa tämmöseen touhuun, mutta niin kauan ku fanittaa EU:ta niin tulos on sitten tätä koska Suomella ei oo minkäänlaista sanavaltaa Saksaa tai Ranskaa vastaan. No, jos kuvitellaan että liittyis juutalaisena natsijärjestöön ja alkais valittaa, että täähän on ihan perseestä tää touhu, mutta haluaa silti olla jäsenenä.

[ 4 viestiä | ]