Nimet hyvään muotoon Nimet hyvään muotoon
Visio tulevaisuudesta Visio tulevaisuudesta
Onks toi se panomies? Onks toi se panomies?
killdozer killdozer
jotai nykimistä jotai nykimistä
Hurja Hugo Weaving Hurja Hugo Weaving
No en No en
Satisfaction Satisfaction
pirtua pirtua
Se piäni ero Se piäni ero
Rapunzel Rapunzel
Hämähäkin taistelu Hämähäkin taistelu
kot feels like kot feels like
palikkatesti palikkatesti
Tallan viesti sinulle Tallan viesti sinulle
huooooooh huooooooh
Mä tuun kellottaan sua Mä tuun kellottaan sua
Oon tää jujutsu Oon tää jujutsu
Aimbot Aimbot
moderni kommunisti moderni kommunisti
Päivän leipäjonon saalista Sponsored By Jäken Riku Päivän leipäjonon saalista Sponsored By Jäken Riku
kisse leipoo kisse leipoo
yle ja lapset yle ja lapset
elämän mysteeri elämän mysteeri
 791 näyttökertaa, 11 viestiä, 4.07 MB, 1 tiedosto, 21.08.2020 23:23:06
[ + 8 | ]

Mun lempi kiisu

[46772] [DSC_0456-(1).JPG.jpg] [4.07 MB] [4000x3000] [] []
DSC_0456-(1).JPG.jpg

21.08.2020 23:26:31
#377346 [+-] Piilota Suosittele

Allerginen kiisuille nii ei ole omaa joten kuva enon kiisusta, tää on tuttavallisin niistä kolmesta, kuvan ottohetkellä toinen oli jo luultavasti pinkonu kilometrikaupalla karkuu ja toinen oli hellan ja seinän välissä.

22.08.2020 02:14:43 | 02:15:39
#377548 [+-] Piilota Suosittele

Allerginen itsekin kissoille ollut ainakin teini-iästä. Kaikkia kissoja pitää silti koittaa silittää ja rapsuttaa... ja sitten silmät ovat punaiset ja kirvelevät.

Pentukissojen kanssa jostain syystä pärjää pidempään ilman oireita.

Muijan yhden kaverin kissa ei tosin kaveerannut... se kaveerasi vain cityvihreiden kasvissyöjien kanssa. Minulla oli väärän puolueen jäsenkortti, kissa ei tykännyt :D

22.08.2020 07:29:55 | 07:32:42
#377576 [+-] Piilota Suosittele

>>377548
toikin on aika ärhäkkä jos meet rapsuttaa mahasta nii on kynnet ja hampaat kiinni eikä mitenkää et hei me leikitää. on hyvin varautunu kun viettäny nii paljon aikaa ulkona ja joskus varmaan joku ihmisperse tehny jotain mut silti utelias ja tulee aina katsoon vieraitakin eddä midäs bendelee boruggaa mun dondilla byörii.
varmaankin jonkun mökkiläisen kissa minkä se hylkäs ja tää tuli enon pihapiiriin missä se rupes oleileen kun se sai ruokaa ja vettä sit eno teki sille oleskelupaikan vanhaan saabbiin ja pakkasten aikaan se pääs saunalle ja nyt se on sen kissa. aikasemmin tän nimi oli saabbikissa:)

pari kesää sitten olin kissavahtina 4päivää ja vain yhtenä päivänä silmät kutisi et en varmaa iha hirveesti oo allerginen. exälläkin oli kissa ja siedätyin sille aika hyvin kun joutu olee samassa asunnossa. mut ei viitti hankkia omaa kun jos ei siedätykkään nii ei oo kiva olla aina vähän tukossa.

22.08.2020 22:41:53 | 22:43:39
#377840 [+-] Piilota Suosittele

>>377666
Allergisuus paljastui joskus teini-iässä ja serkun kissoja tuli aina meille mökillä pyörimään ja oleilemaan. Alkuun ei tullut edes tajuttua tai uskottua, että olisin allerginen, mutta jokusen vuoden päästä sitten tuli käytyä allergiatesteissä ja "oho".
Ei todellakaan tee mieli yrittää vieroittaa sellaista, kun silmät ovat punaiset, nenä vuotaa ja hengitystäkin häiritsee. Helpompi ja mukavampi niin, että ei ole kissaa itsellä ja kissatalouksissa on sen max pari tuntia.

Harmi kun yhdet tutut eivät sitten ottaneet karvatonta kissaa (koska olikin hups niin kallis), vaan ottivat tavallisen kissan (no, kaksi). Olisi ollut kiva nähdä, että pitääkö paikkansa, että karvattomasta kissasta ei tule oireita kun ei ole sitä allergisoivaa karvaa.

[ 11 viestiä | ]