normipäivä liikenteessä normipäivä liikenteessä
not hehe not hehe
Avasi oven Avasi oven
onlypaws onlypaws
Tissit Tissit
jätehuolto jätehuolto
UWU UWU
Passeli myyntireskontra Passeli myyntireskontra
ookkonää limpannu ookkonää limpannu
Ihana nainen Ihana nainen
Pyllistys Pyllistys
rabs rabs
Musiikintunti (TeraBox-mainos) Musiikintunti (TeraBox-mainos)
Yllätys Yllätys
rasismi rasismi
Pylly Pylly
kunnon kebabbia kunnon kebabbia
Feels börh man :3 Feels börh man :3
Notkea likka Notkea likka
The Pummit Suomi The Pummit Suomi
Kylmälän haarrmia Kylmälän haarrmia
Ihana nainen Ihana nainen
VAPPUNA KAJAHTAA VAPPUNA KAJAHTAA
plotteri plotteri
 593 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 30.08.2020 09:46:07
[ + 3 | ]

Graves

[47087] [graves.jpg] [0.05 MB] [720x759] [] []
graves.jpg

grave

 · 

peasant

30.08.2020 12:21:04
#381736 [+-] Piilota Suosittele

on kyseenalaista olivatko kuvan pyramidit oikeasti hautoja ja jos niistä sellaisia tulikin, niin rakennettiinko ne alunperin sitä varten

01.09.2020 16:26:49
#382390 [+-] Piilota Suosittele

>>382342
No puuttuu ne hautaholvit aarteineen muumioineen ja rikkauksineen. Suuressa pyramidissa on "kuninkaan kammiona" tunnettu huone jossa on jykevä kivilaatikko, mutta se oli tyhjä jo kun pyramidiin kaivauduttiin ja sen verta pienikin se on että meinasivatko kippurassa haudata sen kuninkaan sinne. Seinillä ei ole mitään yleviä maalauksia tai kirjoituksia eikä ympärillä aarteita. Ehkä kuningas oli vaatimaton, mutta jos näin oli niin miksi hän sitten rakennutti mausoleumin joka oli maailman korkein rakennus 3800 vuotta?

Taannoinen muoniskannaus kyllä löysi suuren pyramidin sisältä uuden tyhjän tilan, johon ei ole toistaiseksi pääsyä. Voi toki olla että "kuninkaan kammio" oli hämäystä ja oikea hautakammio on vielä löytymättä.

[ 7 viestiä | ]