Ihana nainen Ihana nainen
asko asko
jotta norjalainenkin ymmärtäisi jotta norjalainenkin ymmärtäisi
chuckille ei paineta punaista luuria chuckille ei paineta punaista luuria
futista futista
Koirien juttelu dubattuna Koirien juttelu dubattuna
Isännät liikenteessä Isännät liikenteessä
Aamu fiilikset Aamu fiilikset
lapin kulta lapin kulta
Wh♂ can it be n♂w? Wh♂ can it be n♂w?
Frieren Frieren
Iso pylly Iso pylly
anagrammi anagrammi
Ählämi ja auto Ählämi ja auto
Villu Tamme - 65 (Laula mu laulu 4, 2. saade) Villu Tamme - 65 (Laula mu laulu 4, 2. saade)
Totaalinen vitun 5 Totaalinen vitun 5
ahtaajien lakko ahtaajien lakko
Afrikkalainen poro Afrikkalainen poro
Totaalinen vitun 9 Totaalinen vitun 9
Riikka Riikka
NPC nauttii maaomenan NPC nauttii maaomenan
oispa lunta oispa lunta
Asiaa Asiaa
juoppo juoppo
 605 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.16 MB, 1 tiedosto, 06.09.2020 19:55:33
[ + 4 | ]

Viinatrokari varmaan säikähti

[47339] [84138.jpg] [0.16 MB] [572x960] [] []
84138.jpg

raittiusliike

06.09.2020 20:44:35
#384822 [+2] Piilota Suosittele

Sama ongelma, eri päihteet ja aika. Vaikka kaikki nykyiset diilerit ja trokarit lopettaisivat toimintansa tänään, niin jo viikossa olisi uudet huumeluukut ja viinan velaksi myyjät jakamassa markkinoita. Miksikö? No tietenkin koska se on laitonta ja sen takia voitot ovat kovat, lisäksi voi lisätä voittoja laimentamalla / jatkamalla kamaa, perimällä älyttömiä korkoja piuhalle myynnistä jne jne. Muutama vuosi sitten täällä tuomittiin paikallinen kilju ; kotiviini trokari, joka oli ottanut asiakkaidensa pankkikortit haltuunsa velkojen pantiksi ja tyhjensi tilit tukien / eläkeen maksupäivinä. Hinnasto oli aika karmea kun 1,5L kilju/kotiviini pullon hinnaksi saattoi asiakkaalle korkojen kanssa muodostua jopa 20€. Mutta asiakkaalla ei ollut vaihtoehtoa koska trokarilla oli pankkikortti ja velkojen vuoksi asiakkailla ei ollut muuta vaihtoehtoa kuin ostaa aina vain uudelleen velaksi, jolloin riippuvuus suhde trokariin oli pysyvä. Samaa paskaa tapahtuu huumepiireissä missä maksut hoidetaan tavalla tai toisella kunnes katko tai kuolema katkaisee asiakas suhteen.

06.09.2020 20:47:15
#384823 [+1] Piilota Suosittele

Juu'u, pikseleitä seuratessa vähän epäilyttää autenttisuus. Tosin tuommosella paskallahan ne jeesushullut yrittää muutenki kiusata ihimisiä.

06.09.2020 22:28:44
#384891 [+-] Piilota Suosittele

Nimenomaan, MYYT! Anna ilmasiks ni kaikilla on kivaa. Vähä niigs @jhnna , ja tarkoitan vain näytöstä, en mitään fyysistä.

[ 4 viestiä | ]