painonpudotusta painonpudotusta
tällä kertaa tällä kertaa
Kesä ja kalja Kesä ja kalja
Historijaa Historijaa
Jääkaappiherutus Jääkaappiherutus
Mummio apu apustaja Mummio apu apustaja
perseestä metsä, metsästä vene perseestä metsä, metsästä vene
sinne meni sinne meni
rummuttelua rummuttelua
pariskunta pariskunta
MIB MIB
Ihana nainen Ihana nainen
Nerokasta! Nerokasta!
Oraveja Oraveja
game over >:3 game over >:3
Lehtijuttuja 4 Lehtijuttuja 4
Seriously hooman? >:3 Seriously hooman? >:3
minä autan >:3 minä autan >:3
Umad? Umad?
joku aikoo saada jälkkäriä joku aikoo saada jälkkäriä
annattomia apu apustaja annattomia apu apustaja
Onnen maksimointi käänteispsykologialla Onnen maksimointi käänteispsykologialla
jotain hyötyä tostakin elukasta jotain hyötyä tostakin elukasta
Netti ennen vanhaan Netti ennen vanhaan
 761 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.16 MB, 1 tiedosto, 06.09.2020 19:55:33
[ + 4 | ]

Viinatrokari varmaan säikähti

[47339] [84138.jpg] [0.16 MB] [572x960] [] []
84138.jpg

raittiusliike

06.09.2020 20:44:35
#384822 [+2] Piilota Suosittele

Sama ongelma, eri päihteet ja aika. Vaikka kaikki nykyiset diilerit ja trokarit lopettaisivat toimintansa tänään, niin jo viikossa olisi uudet huumeluukut ja viinan velaksi myyjät jakamassa markkinoita. Miksikö? No tietenkin koska se on laitonta ja sen takia voitot ovat kovat, lisäksi voi lisätä voittoja laimentamalla / jatkamalla kamaa, perimällä älyttömiä korkoja piuhalle myynnistä jne jne. Muutama vuosi sitten täällä tuomittiin paikallinen kilju ; kotiviini trokari, joka oli ottanut asiakkaidensa pankkikortit haltuunsa velkojen pantiksi ja tyhjensi tilit tukien / eläkeen maksupäivinä. Hinnasto oli aika karmea kun 1,5L kilju/kotiviini pullon hinnaksi saattoi asiakkaalle korkojen kanssa muodostua jopa 20€. Mutta asiakkaalla ei ollut vaihtoehtoa koska trokarilla oli pankkikortti ja velkojen vuoksi asiakkailla ei ollut muuta vaihtoehtoa kuin ostaa aina vain uudelleen velaksi, jolloin riippuvuus suhde trokariin oli pysyvä. Samaa paskaa tapahtuu huumepiireissä missä maksut hoidetaan tavalla tai toisella kunnes katko tai kuolema katkaisee asiakas suhteen.

06.09.2020 20:47:15
#384823 [+1] Piilota Suosittele

Juu'u, pikseleitä seuratessa vähän epäilyttää autenttisuus. Tosin tuommosella paskallahan ne jeesushullut yrittää muutenki kiusata ihimisiä.

06.09.2020 22:28:44
#384891 [+-] Piilota Suosittele

Nimenomaan, MYYT! Anna ilmasiks ni kaikilla on kivaa. Vähä niigs @jhnna , ja tarkoitan vain näytöstä, en mitään fyysistä.

[ 4 viestiä | ]