Maukas laatikollinen Maukas laatikollinen
Taiwan pähkinänkuoressa Taiwan pähkinänkuoressa
Haddockin delirium Haddockin delirium
Olen aamupala :3 Olen aamupala :3
Jano Jano
Lounas, painuistiko ystävällisesti vittuun kun söin justiinsa Lounas, painuistiko ystävällisesti vittuun kun söin justiinsa
Deborah De Luca Deborah De Luca
Stop stealing our Fucking signs. Stop stealing our Fucking signs.
Uusi auto - KATEELLISUUSVAROITUS! Uusi auto - KATEELLISUUSVAROITUS!
Karvat läks Karvat läks
Rystyset rasautettu Rystyset rasautettu
Bätäng emäntä Bätäng emäntä
Jonkun on uhrauduttava Jonkun on uhrauduttava
jaksuhail jaksuhail
Haitalliset alueet Haitalliset alueet
Huonoa työtä Huonoa työtä
Aku nuoli apustajan postimerkkiä Aku nuoli apustajan postimerkkiä
Mr. blue sky ft. ahegao faces Mr. blue sky ft. ahegao faces
Kuolin kesken aallon Kuolin kesken aallon
Mistä tietää vaimon kuolleen? Mistä tietää vaimon kuolleen?
Jesuksen paluu Jesuksen paluu
Samsung.. Samsung..
Wait for it.. Wait for it..
Kusiainen? Kusiainen?
@-
 565 näyttökertaa, 1 viesti, 3.1 MB, 1 tiedosto, 12.01.2021 10:47:47
[ + 5 - | ]

heh

[51000] [heh]

jussu halla-aho

 · 

vaalionnittelu

 · 

li

(9)
12.01.2021 19:05:01 | 19:13:55
#428939 [+1] Piilota Suosittele

Jussi jauhotti turhat öyhöttäjät

jälleen kerran!

Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat. Puoluejohtajat ja juontajat yhdessä Jussia vastaan eikä siltikään onnistu miehen kuumentaminen. Maikkarin 10 uutiset sitten näyttivät vain räksyttäjiä.

Kannatus vain nousee, koska suomalaiset eivät hyväksy koulukiusaamisen kaltaista laajamittaista toisten puolueiden (ja median) tekemää hyökkäystä yhtä puoluetta kohti. Puoluetta, jolla on jo yli 20% kannatus.

Jotta PS:n kannatusluku ei nousisi, muiden puolueiden pitäisi alkaa kääntämään lausuntojaan yhteistyöhön PS:n kanssa, mutta kun kaikilla vasemmistopuolueilla se tarkoittaisi omien äänestäjien siirtymistä toisten puolueiden kannattajiksi ja omaa kannatuslukua pitää varjella räksyttämällä, joka sitten saa maltillisemmat ja ei-vihavasemmistolasit päässään olevat taas siirtymään PS:n äänestäjiksi (erit. Keskusta, SDP ja Kokoomus). Toisaalta samaan aikaan 20% kannatuksella toisten puolueiden pitäisi ihan toimivan yhteistyönkin vuoksi kääntää lausuntojaan ja hakea yhteistyötä. Siinä kun kun 10 kunnanvaltuutettua, joista sopivassa kunnassa on vaikka 5 PS:n edustajaa, 2 Keskustan edustajaa, 1 SDP:n edustaja, 1 KD:n edustaja ja 1 Kokoomuksen edustaja, niin voi olla aikamoiset haasteet keskustalaisilla ja demareilla saada omia juttujaan esille. KD:n kanssa PS:llä ei ole ongelmia ja Kokoomus ui rahan avulla mukana missä vain ja koska vain.

[ 1 viestiä | ]