Persun tietotaito Persun tietotaito
Työt on tehtävä vaikka palkanmaksajat lykkää horsmaa Työt on tehtävä vaikka palkanmaksajat lykkää horsmaa
kusipaloja kusipaloja
Naps Naps
autistinen homo kissa väärinpäin autistinen homo kissa väärinpäin
Missä jutku, siellä ongelma Missä jutku, siellä ongelma
Tänään koittaa vapaus. Tänään koittaa vapaus.
Pelihousut repes Pelihousut repes
Keimo löysi seuraa Keimo löysi seuraa
Transut hilluu ilman pilluu Transut hilluu ilman pilluu
Irkut pistää acab ulos Irkut pistää acab ulos
Viharikollisuuden eskaloituminen Viharikollisuuden eskaloituminen
Are you winning son? Are you winning son?
Merenalainen maailma Merenalainen maailma
Mayhemia odotellaan :3 Mayhemia odotellaan :3
Teletappituokio, teletappituokio... Teletappituokio, teletappituokio...
Turri Turri
. Heippalappu. . Heippalappu.
mee ny vittuu sanna marin mee ny vittuu sanna marin
Heimo odottaa tilipäivää Heimo odottaa tilipäivää
Pitäskö ostaa VR lasit? Pitäskö ostaa VR lasit?
Totuus Totuus
Sossutuet ei tulleet ajallaan Sossutuet ei tulleet ajallaan
Muna Muna
@-
 683 näyttökertaa, 1 viesti, 3.1 MB, 1 tiedosto, 12.01.2021 10:47:47
[ + 5 - | ]

heh

[51000] [heh]

jussu halla-aho

 · 

vaalionnittelu

 · 

li

(9)
12.01.2021 19:05:01 | 19:13:55
#428939 [+1] Piilota Suosittele

Jussi jauhotti turhat öyhöttäjät

jälleen kerran!

Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat. Puoluejohtajat ja juontajat yhdessä Jussia vastaan eikä siltikään onnistu miehen kuumentaminen. Maikkarin 10 uutiset sitten näyttivät vain räksyttäjiä.

Kannatus vain nousee, koska suomalaiset eivät hyväksy koulukiusaamisen kaltaista laajamittaista toisten puolueiden (ja median) tekemää hyökkäystä yhtä puoluetta kohti. Puoluetta, jolla on jo yli 20% kannatus.

Jotta PS:n kannatusluku ei nousisi, muiden puolueiden pitäisi alkaa kääntämään lausuntojaan yhteistyöhön PS:n kanssa, mutta kun kaikilla vasemmistopuolueilla se tarkoittaisi omien äänestäjien siirtymistä toisten puolueiden kannattajiksi ja omaa kannatuslukua pitää varjella räksyttämällä, joka sitten saa maltillisemmat ja ei-vihavasemmistolasit päässään olevat taas siirtymään PS:n äänestäjiksi (erit. Keskusta, SDP ja Kokoomus). Toisaalta samaan aikaan 20% kannatuksella toisten puolueiden pitäisi ihan toimivan yhteistyönkin vuoksi kääntää lausuntojaan ja hakea yhteistyötä. Siinä kun kun 10 kunnanvaltuutettua, joista sopivassa kunnassa on vaikka 5 PS:n edustajaa, 2 Keskustan edustajaa, 1 SDP:n edustaja, 1 KD:n edustaja ja 1 Kokoomuksen edustaja, niin voi olla aikamoiset haasteet keskustalaisilla ja demareilla saada omia juttujaan esille. KD:n kanssa PS:llä ei ole ongelmia ja Kokoomus ui rahan avulla mukana missä vain ja koska vain.

[ 1 viestiä | ]