marianne kallio marianne kallio
Gorlock The Destroyer Gorlock The Destroyer
Pylly pystyssä Pylly pystyssä
Ins Allah, sa varauskoone Ins Allah, sa varauskoone
Murica Murica
game over game over
Sinisen sävyt Sinisen sävyt
The wierd fanfiction :D The wierd fanfiction :D
Tarvii seuraajia :3 Tarvii seuraajia :3
Keimon omakuva Keimon omakuva
Hieno potkulauta Hieno potkulauta
Hienosti suditeltu Hienosti suditeltu
rekkarekka rekkarekka
Nirri pois Nirri pois
RosKissa RosKissa
Pyllypuuhia Pyllypuuhia
avaruus insinööri avaruus insinööri
puihin meni puihin meni
tekis mieli maistaa tekis mieli maistaa
Koira nappasi Koira nappasi
Minulla on unelma Minulla on unelma
älytön meno älytön meno
anal only anal only
Pyhänhäväistyspäivän kunniaksi Kuningasta Pyhänhäväistyspäivän kunniaksi Kuningasta
@-
 584 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 23.02.2021 12:02:09
[ + 4 | ]

Itä-Suomen Lääketiede

[51959] [9fwen.jpg] [0.06 MB] [959x540] [] []
9fwen.jpg

alkoholi

(85)  · 

huume

(54)  · 

sekakäyttö

23.02.2021 16:58:32
#441483 [+-] Piilota Suosittele

Ois kyllä kiva sellanen alkoholin korvaava päihde josta sama tai parempi olo, ja joka ei maksa niin vitusti.

Itä-Suomen Lääketiede, no ei ihme, että kirjoittajalta puuttuu vähän intiaaneja kanootista.

23.02.2021 19:35:00
#441517 [+-] Piilota Suosittele

>>441483
Joku kyttä ihan vasta vinkui ja vikisi, että missään nimessä huumeita eikä nimen omaan kannabista saa sallia, koska kotikäyntien syynä on niin usein justiinsa kannabis. No sehän ei oo mitään uutta, että poliisin järki sijoittuu vartijoiden tasolle. Kansabis lailliseksi = siitä johtuvat ilmoitukset putoaa, kotikäyntisyiksi muut asiat. Kielletään kahvi niin johan se nousee ykkössyyksi virallisille vierailuille.

23.02.2021 20:10:37
#441525 [+-] Piilota Suosittele

>>441483
Riippuu miten määrittelet "sama tai parempi" olo. Meinaan jos sekavuustilaa hakee niin aika harva huume saa niin sekasin.

>>441517
Kytät on kyllä päihdeasiantuntijoina keskimäärin aivan vitun vammasia kun eivät ymmärrä mistään mitään ja yhdistää jotain empiirisiä johtopäätöksiä joihinkin 50v vanhoihin propaganda juttuihin. Näistä saadan näitä tilastoja joissa kannabis on syyllinen 90% rikoksiin yms. täysin 0 tutkimus mutuilua koska kyllähän viinam pittääpi riittää, päiväm pääteeks kaliaa ja makkaraa, rjäh. Sitte vielä jotkut poliitikot kehtaa siteerata näitä vammasia, ei huoh.
[tähän pätkä eduskunnassa jossa joku valopää kertoo kuin rikolliset pakottaa sut kasvattaa kannabista ikkunalaudallas jos se laillistetaa]

23.02.2021 20:30:06
#441530 [+-] Piilota Suosittele

>>441525
[tähän pätkä eduskunnassa jossa joku valopää kertoo kuin rikolliset pakottaa sut kasvattaa kannabista ikkunalaudallas jos se laillistetaa]

Ei vittu. Nythän rikolliset juoksee kiristämässä kiljuntekijöitä keittämään pontikkaa :D

24.02.2021 00:09:31
#441566 [+-] Piilota Suosittele

>>441548

No eihän sitä ny lakeja kunnioittava meniskään keittelemään. Ei ei, ei missään tapauksessa. Hauska juttu, joka ei mitenkään liity tähän, oli semmonen ku ostin iipeistä mehumaijan. Jännitin helevetisti, että entä jos ne kysyy miks oon semmosen tilannu tuolla tullin puolella. Mulla oli jo puoltoistasivunen selitys valamiina siitä miten mää valmistan sillä eteerisiä öljyjä joista teen hajuvesiä ja sen semmosta. Pettymys oli suuri, ku kukkaan ei koskaan kysynykkään. Kyllä jäi harmittammaan.

24.02.2021 03:10:06
#441596 [+-] Piilota Suosittele

>>441576
No nii'i! Heti ku keksit jonku hyvän selityksen niin sitten jäät lehdelle leppäilemmään. Aattele ny vaan kuinka monesti mua harmittanu lähibaarissa. On ollu valamiina jo kaikki hyvät ja vetävät letkautukset täältä luolastosta, mutta ku ei oo päässy etes niin lähelle likkoja. Jätkistä ku en niin välitä, mutta kuitenki. Vaikka se "Hei, maistut varmaan sillin ja pekonin sekotukselle" tai "Kuulin että kalastajat on päässy sua roplaamaan niin mikset antais munki koittaa niin voisin vaikka maistaakki". Kaikki turhaan.

Täysin turhaan. Sitte se kuppilan ainut transukaan ei etes lämpene niille vaan väittää, että sillä on vähän korkiammat standardit. Eikä oo vaikka oo niitä haukkunu sitten tuhnuisi, hapseiksi tai etes valuperoiksi. Sitte yksin täällä pijän ittiäni hyvänä, mutta humalatilasta johtuen en pääse edes finaaliin. Arvaa vaan kuinka katkera sitten saa olla, saatana.

[ 12 viestiä | ]