Hehe Hehe
eksyksissä eksyksissä
Jii Jii
ÄÄÄÄäääääh ÄÄÄÄäääääh
All you have done All you have done
Kaverin tallilla tapahtuu Kaverin tallilla tapahtuu
You're gay You're gay
Moi pitää mennä Moi pitää mennä
Poliisi Poliisi
Korkit jää käteen Korkit jää käteen
surra tahtoo surra tahtoo
black butt black butt
taidolla tai tuurilla taidolla tai tuurilla
Mennyt Gondola Mennyt Gondola
Voisinko Voisinko
jäädytetty tuli jäädytetty tuli
sex fantasies sex fantasies
sähkö autoilijat sähkö autoilijat
Esinahan leikkelijät Esinahan leikkelijät
luolasto pilves luolasto pilves
porno porno
Sanna marin Sanna marin
vinkupiisi vinkupiisi
Talibanin merivoimat! Talibanin merivoimat!
 483 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.28 MB, 1 tiedosto, 03.03.2021 18:10:38
[ + 4 | ]

Rauma

[52113] [tiedosto.jpg] [0.28 MB] [1213x748] [] []
tiedosto.jpg

karanteeni

(22)
03.03.2021 19:49:21
#444092 [+-] Piilota Suosittele

Ihan vain pohtiakseni taas ääneen...

Olen aina pitänyt Poria paskana kaupunkina. Ehkä se johtuu siitä, että siellä on aina asunut sukulaisia, eikä missään tapauksessa niitä vähiten hämäriä. Päinvastoin.

Lisäksi 80-luvulla Porissa aina haisi helvetin pahalle ulkona ja sisällä.

Unohtamatta sitä, kuinka kerran kasarilla (tai ehkä 90-luvun alussa) ranskanperunoissani oli tukko punaisia hiuksia. Hyi helvetti.

Mutta sittemmin aikuisiällä on tullut seikkailtua hotelleissa ja ravintoloissa niin Raumalla kuin Porissa.

Porilaisista osa edelleen mokeltaa joku katkottu penis kurkussa niin, ettei mitään saa selvää ja puliukot & -akat hoippuvat pitkin toreja ja turuja. Amado -hotellissa käytävällä ja huoneessakin haisi home ja "Paha Pata Paikka" on aivan susiruma jäähalli, erityisesti sisältä.

Mutta sitten taas toisaalta kaupunki on aika kaunis. Amadon nuoret hotellitytöt ja erityisesti ravintolan puolen tytöt olivat upeita ja mukavia. Ja Amadon hampurilainen. Voi luoja, kuinka hyvää. Aivan epäporilaista.

Ja jäähallin lähellä olevassa Hesessäkin erityisesti karvanaamaisen nuoren tarjoilijaäijän toimesta supermahtavaa palvelua ystävällisellä ja asiakkaat huomioivalla tyylillä. Jälleen kerran tuli se olo "Tämä ei ole se Pori, jonka minä tunnen".

Sitten toisaalta se Rauma. Ensin sitä lähestyessä oli positiivinen olo "Tämähän ei ole sentään Pori". Olo hävisi nopeasti, kun auto piti viedä hotellin taakse hämyiselle alueelle, jossa melkein vieressä oli "sporttibaari", joka oli sitten rankimman luokan ördäysräkälä. Ja eihän tämä mitään vielä. Hotelli oli vuosikymmeniä vanha köyhien myyntitykkien huorienratsausluola. Ahtaat ja helvetin kuumat huoneet - ja kusi jumalauta haisi. Niin kai, kun rakenne oli sellainen, että kylpyhuoneen siivous varmasti helvetin haastavaa.

Eikä tässä vielä kaikki Raumasta, tämähän oli vasta alkua. "Hienossa" ravintolassa oli helvekon täyttä, mutta saatiin kuitenkin pöytä ilman isompaa vartoilua. Pöydästä tosin oli suora näkyvyys vessaan, jonne joku vanha äijä meni keppinsä kanssa. Gubbe sitten oli paskonut koko vessan, itsensä, keppinsä ja vaatteensa. Henkilökunta pyöri sitten ovella 1000 kertaa, joku äijä tuli hakemaan gubbea ja tuomaan toiset vaatteet. Paska haisi ja banjot soivat.... 100 vapun jälkeen gubbe saatiin sieltä pois ja takaoven kautta pihalle. Henkilökunta kävi kurkkaamassa vessaan ja tulivat sellaisella ilmeellä "Luojan tähden, paetkaa" sieltä pois, että jukopliut. Vetivät lopulta oven lukkoon ulkopuolelta ja laittoivat Poissa käytöstä -kyltin oveen.

Rauma on sellainen paska kaupunni, sanon mää.

[ 8 viestiä | ]