Keinuntaa Keinuntaa
Mr. Jonesilla on sinulle asiaa Mr. Jonesilla on sinulle asiaa
Kuin kaksi marjaa :3 Kuin kaksi marjaa :3
luutu :3 luutu :3
Söi lehtikaalia kerran Söi lehtikaalia kerran
Liftarit part 2 Liftarit part 2
kaikilla ei ole ihan tylsä elämä kaikilla ei ole ihan tylsä elämä
kun luulet huijanneeksi systeemiä kun luulet huijanneeksi systeemiä
Fast and Furious Fast and Furious
Slayjerin unelmatyömaa Slayjerin unelmatyömaa
Koiraa turpaan Koiraa turpaan
Viaton wc-kellottaja Viaton wc-kellottaja
Festarit Festarit
Sara Sara
tykkää jo etukäteen siitä :3 tykkää jo etukäteen siitä :3
Niini-stöö Niini-stöö
Nää paperit on just niitä mihin mä olen niistänyt tai runkannut Nää paperit on just niitä mihin mä olen niistänyt tai runkannut
nukun sitten täällä :3 nukun sitten täällä :3
aaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaa
Menkää itteenne ituhippi huutelijat Menkää itteenne ituhippi huutelijat
-_- -_-
Suu Kii Suu Kii
Nuo yhdistäisi niin tulisi maailman vaarallisin juttu Nuo yhdistäisi niin tulisi maailman vaarallisin juttu
idiootti idiootti
 648 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.97 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 09:22:07
[ + 2 - | ]

Tällainen on meidän yhteiskunta

[52815] [reaps.mp4] [0.97 MB] [853x480] [] []

vasemmisto

(209)

hörhö

(7)

synnytys

(15)

synnyttäminen

03.04.2021 14:21:38
#453296 [+-] Piilota Suosittele

Sukupuolisuuttaan voi korjata ja itselleen voi tehdä muutenkin kaikkea enemmän tai vähemmän järkevää - mutta mies ei voi synnyttää.

Ja mieheksi itsensä "korjannut" nainen on biologisesti kuitenkin aina nainen eikä mieheksi tule, vaikka ulkoiselta habitukseltaan hyvinkin mies olisi.

Ja sanonpa myös sen, että palkatessani tiimiin porukkaa, minua ei kiinnosta yhtään sukupuoli, seksuaalisuus, väri tai uskonto. Minua kiinnostaa se, kuinka pätevä on ja kuinka tulee toimeen muiden & asiakkaiden kanssa. Esimerkiksi kysymys, että jos asiakkaan puolella on poliittisesti aktiivinen henkilö, jolla on kanssasi vastakkaisia mielipiteitä, pystytkö työskentelemään hänen kanssaan ja pystytkö pitämään mielipiteet erossa töistä, on noussut koko ajan tärkeämmäksi kysymykseksi tässä polarisoituneessa yhteiskunnassa.

03.04.2021 14:54:46
#453304 [+-] Piilota Suosittele

Ihmisellä kromosomit 1–22 ovat autosomeja, eli niillä ei ole vaikutusta sukupuolen määräytymiseen. Sukupuolen määräävät X- ja Y-sukupuolikromosomit. Naisen sukupuolikromosomipari on XX ja miehen XY.

03.04.2021 16:44:30
#453322 [+-] Piilota Suosittele

Biologinen mies ei voi synnyttää, mutta on sitäkin kovempi siittäjä. Eiköhän lähitulevaisuudessa aleta taas ottamaan uudelleen käyttöön vanhoja hullujenhuoneita tai aleta rakentamaan uusia.

03.04.2021 21:17:07
#453383 [+-] Piilota Suosittele

Todelluus vain vääristynyt ei siinä sen kummempaa, lääkäri osaa varmasti ohjata oikeaan paikkaan jossa voidaan auttaa.

[ 6 viestiä | ]