Onko mitään säälittävämpää huomioida muiden maiden kansalaisia kun samalla jätetään oman maan koditon ilman tukea. Samalla kahmitaan Tradekan kautta tulosta omaan taskuun kiertämällä lakia.
Niin kun nykyisin ne sotaa ja hirmuhallintoa pakoon tulevat valittavat (ilmaisesta) majoituksesta, (ilmaisesta) ruoasta, vastikkeettoman rahan määrästä, paikallisesta lainsäädännöstä, eivätkä suostu sopeutumaan osaksi paikallista yhteiskuntaa, osa heistä syyllistyy rikoksiin monikertaisesti suhteessa kantaväestöön ja osa puolestaan haluaa luoda tänne sen hirmuhallinnon mitä lähtivät pakoon sillä erotuksella että nyt he haluavat olla vallankäyttäjiä. Miksiköhän kaikki eivät heitä halua toivottaa avosylin vastaan?
Onko mitään säälittävämpää, kuin väittää, että taliban on paha ja sitten lähteä kadulle ottamaan selfietä talibanisotilaan kanssa ja viemään hänelle ruokaa & juotavaa.
On.
Säälittävämpää on asettaa toisen maan kansalaiset oman maan kansalaisten eteen siten, että lisätään köyhyyttä omassa maassa ja lisätään rikollisuutta ja turvattomuutta omassa maassa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Välikysymyspuhe EU:n elpymispaketista
Taas saa hävetä 🤦♂️
Tiedättekö, missä tää sormi on ollut?
Persujen unelma paremmasta Suomesta
Ukraina vs Lähi-itä
Vihreät ja ei korruptoituneisuus
Kulttilaiset sevattu
Keskusta
Vilunkipeliä
Jussi servaa Päitsin.
Viikonlopun naurut
Yksi kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa
persut eivät voi enää lähettää häirintä singaaleja aivoihini