Onko mitään säälittävämpää huomioida muiden maiden kansalaisia kun samalla jätetään oman maan koditon ilman tukea. Samalla kahmitaan Tradekan kautta tulosta omaan taskuun kiertämällä lakia.
Niin kun nykyisin ne sotaa ja hirmuhallintoa pakoon tulevat valittavat (ilmaisesta) majoituksesta, (ilmaisesta) ruoasta, vastikkeettoman rahan määrästä, paikallisesta lainsäädännöstä, eivätkä suostu sopeutumaan osaksi paikallista yhteiskuntaa, osa heistä syyllistyy rikoksiin monikertaisesti suhteessa kantaväestöön ja osa puolestaan haluaa luoda tänne sen hirmuhallinnon mitä lähtivät pakoon sillä erotuksella että nyt he haluavat olla vallankäyttäjiä. Miksiköhän kaikki eivät heitä halua toivottaa avosylin vastaan?
Onko mitään säälittävämpää, kuin väittää, että taliban on paha ja sitten lähteä kadulle ottamaan selfietä talibanisotilaan kanssa ja viemään hänelle ruokaa & juotavaa.
On.
Säälittävämpää on asettaa toisen maan kansalaiset oman maan kansalaisten eteen siten, että lisätään köyhyyttä omassa maassa ja lisätään rikollisuutta ja turvattomuutta omassa maassa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Olet rasisti
Ne Siniset... eiku...
Persuilu
mitä minä sanoin T: hitler
Lisää persuilua.
3 kuvaa ja 2 filmiä
Persujen uusi motto
Mestarin laki
Oikeiston talousosaaminen
Ihana nainen
Jotain yhteistä?
world war3
virun persut
Jussi servaa Päitsin.
Siksi PS
Suvakit servattu
Vkk
Nätti neito
Miten se olikaan?
Ryssän kätyripuolue
Granit
Mutku Marin! 3
“Mikä lottovoitto on saada puolet maksamastaan takaisin?”