Metsurit Metsurit
terminating intensifies terminating intensifies
Puns Puns
Herää, saatana! Herää, saatana!
Täydellinen ympyrä niin kuin monen elämäkin Täydellinen ympyrä niin kuin monen elämäkin
Vilijonkkaa paskattaa Vilijonkkaa paskattaa
Koiroilu menee pieleen Koiroilu menee pieleen
Pikku-Petra liikunnantunnilla Pikku-Petra liikunnantunnilla
Kaunista Kaunista
Sun vika! Sun vika!
tääkö ei haise hielle? tääkö ei haise hielle?
kuka tietää? kuka tietää?
Tarpeeksi kova kakkonen niin kengät kastuu varmasti Tarpeeksi kova kakkonen niin kengät kastuu varmasti
False Positive - Found In His Hand (2/2) False Positive - Found In His Hand (2/2)
Minä en ole mieS Minä en ole mieS
kissanruokaa kissanruokaa
Hieno lelu tulevalle kouluampujalle Hieno lelu tulevalle kouluampujalle
Sä oot kommunisti Sä oot kommunisti
vähän rankempaa huumör :D vähän rankempaa huumör :D
Mitä muutakaan odotitte? Mitä muutakaan odotitte?
Midnight Uli Midnight Uli
Uliuli Uliuli
Hitler välitti japanilaisista. Hitler välitti japanilaisista.
Liito-orava Liito-orava
 552 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 31.08.2021 19:24:36
[ + 0 - | ]

neekeri

[56239] [0.jpg] [0.08 MB] [844x960] [] []
0.jpg

01.09.2021 22:44:21
#496637 [+-] Piilota Suosittele

>>496587
Äänestäjänä minun pitäisi voida. Jos olisin superrikas, lähtisin kampanjoimaan uutta pressaa ja sille pääministerin ylittäviä valtuuksia. Kampanjoimaan kaikkea vastaan mikä on väärin.

Kuinka moni muutenkaan on köyhistä oloista noussut edes multimiljonääriksi ja joskus presidentiksi? Melko harva. Miljonääriksi pääsee suhteellisen helpolla jos on vähän älliä päässä. No ei helpolla tyhjästä, silti kuulun klubiin kuten vanhempani ja isovanhempani toiselta puolelta aikanaan.

Kaikki aloittivat ilman vanhempien tukea paitsi lapsuudessa.

02.09.2021 07:05:19
#496683 [+2] Piilota Suosittele

>>496637

Äänestäjän pitäisi myös voida luottaa siihen, ettei poliitikko valehtele, kerää itselle valtion avustuksella korruptiorahaa.
Vaan ei voi.

Tämän paskan huomasi jo 30 vuotta sitten mihin se vie. Pahentunut vain. Arvostus poliitikkoon minulla miinus-merkkinen. Kokoajan vain huonompaan ja huonompaan ja huonompaan mennään. Valtion suunta on kokoajan vain huonompaan ja lopulta tullaan siihen, että yksityinen maksatus on enää vaihtoehto. Kallis maa ja pienet palkat.

02.09.2021 13:20:28
#496725 [+-] Piilota Suosittele

>>496683
Rupesin seuraamaan politiikkaa vasta 20 vuotiaana, en 15, mutta olin silloin aivopesty pelle sen saralla.

15 vuotiaana ja teininä yleensä kiinnosti mopot autot ja moottoripyörät, sekä paska musiikki täysillä. Tytöt ehkä eniten.

Asiaan. Palkkoja pitäisi nostaa, mutta ei suinkaan paikkakunnan mukaan, yleisesti hoitajat saavat liian vähän palkkaa, liikaa töitä, ja lekurit liikaa töitä, mutta erittäin hyvää palkkaa.

Lääkäriliitto hallituksen alaisuuteen tai kokonaan pois sanon minä. Sitten peruslekuri kuka on käynyt kouluja yhtä paljon kuin minä, saisi sen normaalin 3-5k€/kk.

Tiesitkö, että iso osa poliitikoista on psykopaatteja tai narsisteja? En ole yllättynyt...

[ 7 viestiä | ]