uhrilahja uhrilahja
vittuku häikäsee vittuku häikäsee
Sähto! Sähto!
ihana nainen ihana nainen
niin hyvää pizzaa niin hyvää pizzaa
Liejuna kuningas Liejuna kuningas
Vähän Iidaa Vähän Iidaa
Erikoisoperaatioilme Erikoisoperaatioilme
Röiryyppy Röiryyppy
pikku rasisti pikku rasisti
tervehdys tervehdys
Miukulat Miukulat
Oispa vesimelonia Oispa vesimelonia
Kun tapaat sen oikean Kun tapaat sen oikean
kotikyyti kotikyyti
rikkautta vain rikkautta vain
Tämä on normaalia Tämä on normaalia
astui ansaan astui ansaan
Painonnostaja Painonnostaja
Väyryne Väyryne
Masterbörh Masterbörh
mällimeduusa mällimeduusa
Hampaaton läski Hampaaton läski
Ennen ja nyt. Ennen ja nyt.
 828 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 31.08.2021 19:24:36
[ + 0 - | ]

neekeri

[56239] [0.jpg] [0.08 MB] [844x960] [] []
0.jpg

01.09.2021 22:44:21
#496637 [+-] Piilota Suosittele

>>496587
Äänestäjänä minun pitäisi voida. Jos olisin superrikas, lähtisin kampanjoimaan uutta pressaa ja sille pääministerin ylittäviä valtuuksia. Kampanjoimaan kaikkea vastaan mikä on väärin.

Kuinka moni muutenkaan on köyhistä oloista noussut edes multimiljonääriksi ja joskus presidentiksi? Melko harva. Miljonääriksi pääsee suhteellisen helpolla jos on vähän älliä päässä. No ei helpolla tyhjästä, silti kuulun klubiin kuten vanhempani ja isovanhempani toiselta puolelta aikanaan.

Kaikki aloittivat ilman vanhempien tukea paitsi lapsuudessa.

02.09.2021 07:05:19
#496683 [+2] Piilota Suosittele

>>496637

Äänestäjän pitäisi myös voida luottaa siihen, ettei poliitikko valehtele, kerää itselle valtion avustuksella korruptiorahaa.
Vaan ei voi.

Tämän paskan huomasi jo 30 vuotta sitten mihin se vie. Pahentunut vain. Arvostus poliitikkoon minulla miinus-merkkinen. Kokoajan vain huonompaan ja huonompaan ja huonompaan mennään. Valtion suunta on kokoajan vain huonompaan ja lopulta tullaan siihen, että yksityinen maksatus on enää vaihtoehto. Kallis maa ja pienet palkat.

02.09.2021 13:20:28
#496725 [+-] Piilota Suosittele

>>496683
Rupesin seuraamaan politiikkaa vasta 20 vuotiaana, en 15, mutta olin silloin aivopesty pelle sen saralla.

15 vuotiaana ja teininä yleensä kiinnosti mopot autot ja moottoripyörät, sekä paska musiikki täysillä. Tytöt ehkä eniten.

Asiaan. Palkkoja pitäisi nostaa, mutta ei suinkaan paikkakunnan mukaan, yleisesti hoitajat saavat liian vähän palkkaa, liikaa töitä, ja lekurit liikaa töitä, mutta erittäin hyvää palkkaa.

Lääkäriliitto hallituksen alaisuuteen tai kokonaan pois sanon minä. Sitten peruslekuri kuka on käynyt kouluja yhtä paljon kuin minä, saisi sen normaalin 3-5k€/kk.

Tiesitkö, että iso osa poliitikoista on psykopaatteja tai narsisteja? En ole yllättynyt...

[ 7 viestiä | ]