Hämis Hämis
ylpeys ylpeys
Jäniksen facepalm Jäniksen facepalm
ES on paras :D ja pulla :DD ES on paras :D ja pulla :DD
kvaak kvaak
Amerikkalaisia kummitusjuttuja Amerikkalaisia kummitusjuttuja
Feels rare man t. seisaaltaanpyyhkijä Feels rare man t. seisaaltaanpyyhkijä
terkuin ylilutnantti spörät :D terkuin ylilutnantti spörät :D
sankari sankari
Sport · 1h HE DID IT! OUR LORD AND SAVIOR! Sport · 1h HE DID IT! OUR LORD AND SAVIOR!
Linnut on koviksia Linnut on koviksia
EEEEeeeEEEviiiiLLL!!!! EEEEeeeEEEviiiiLLL!!!!
Johtajat Johtajat
Demonstroitu matemaattinen kaava ns. luolatuuli-ilmiölle Demonstroitu matemaattinen kaava ns. luolatuuli-ilmiölle
idioottinaama idioottinaama
hyvinkö pyörii? hyvinkö pyörii?
JIPIIIII JIPIIIII
Pupu Pupu
Meiltä vain paskoja koruja Meiltä vain paskoja koruja
Naisen logiikka. Naisen logiikka.
#19 #19
troijalainen troijalainen
Poroja on liikaa. Eiku... Poroja on liikaa. Eiku...
Päivän safkat Päivän safkat
 903 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.15 MB, 1 tiedosto, 06.09.2021 06:53:32
[ + 4 | ]

Onneksi on omilla aivoillaan ajattelevia nuoria

[56449] [fgfb.png] [0.15 MB] [279x420] [] []
fgfb.png

nuori

(13)  · 

korona

(299)
06.09.2021 06:55:32 | 06:55:50
#498089 [+4] Piilota Suosittele

Näin on. Jenkeissä nuoret etsivät tapoja ottaa koronarokote ilman vanhempien lupaa, koska jenkeissä koronan deltavarianti on tällä hetkellä yldisin syy nuorilla sairaalaan ja teholle viejä.

06.09.2021 08:06:02
#498098 [+2] Piilota Suosittele

pistin pari päivää sitten merkille että britannian Joint Committee on Vaccination and Immunisation ei suositellut hallitukselle perusterveiden 12-15 vuotiaiden rokottamista

06.09.2021 19:44:01
#498191 [+-] Piilota Suosittele

Jaa-a. Miksi terkkari sanoisi noin..

Nopeasti kuulostaa jo vähän vastaavalta, kuin eräs FB-kirjoitus, jossa luki että kaikki oppilaat koulussa viedään liikuntasaliin pakkorokotettavaksi, ovet laitetaan lukkoon ja vartijat tulevat ovelle.

Mutta ottaa kuka ottaa tai ei ota. Nyt tärkeintä olisi, että turvataan kolmannen kierroksen rokotteen saanti, koska korona ei ehdi katoamaan niin nopeasti, kuin vastustuskyky delta-virusta vastaan rokotetuillakin heikkenee. Lisäksi tärkeätä olisi jo turvata samanaikaisesti köyhempiin maihin rokotteiden saantia, jotta pahempia variantteja ei tulisi. Tosin myy-variantista jo huhuttiin, että on deltaa paljon hurjempi ja se kiertäisi niin rokotusta kuin jo sairastettua koronaa.

[ 7 viestiä | ]