>>510223 Voi vittu, sehän on Helesingissä se tuska. Oon käyny siellä yhen kerran jollaki festarilla jossa oli Methallica pääesiintyjänä. Kusikoppeja oli vissiin viis, kahvijonot kesti yli puoli tuntia ja sekin loppu kesken kaiken samoten ruoka. Kuletuspuoli oli hoidettu niin hienosti, että väki lähti puolivälissä Metallican soittoa, että ehti viimeseen ratikkaan vai mikä vitun spora se on. Jäi niin paska maku suuhun koko hommasta, että sinne en lähe enää toiste.
>>510441 En tunnusta, mutta pidän sitä mahdollisena. Onneksi Kingi on käyny ainaki pari kertaa täällä koko maailman kulttuuripääkaupungissa. Ekan keikan muistan hyvin ku olin autolla. Tokasta on jääny vähän hämärät muistikuvat paitti että paita lähti mukaan ja oksennin suorilta jaloilta yks kaks ja kaverit lähti kuskaamaan mua kohti kotia. Kenen kotia, en muista, mutta jossain välissä heräsin ihan omalta kämpältä.
Sitäpaitti oon vapaaherratar enkä mikään sovinistinatsi "herra".
>>510468 Sillon ekalla keikalla se veti tuttuun tapaan ihan täysillä, mutta pyyteli biisien välissä anteeksi äänensä käheyttä ku oli flunssa päällä. Herrasmies se on ja välittää faneista.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Pyhänhäväistyspäivän kunniaksi Kuningasta
Fingerpori
Richard Cheese - Creep
Love live iloinen juhla
Eeppinen keikka
Luolastomiittisarjii
Tehokäyttäjän viime päivät
Rammsteinin keikan lopetus venäjällä
Jhnnalle <3
Kiitti kaverit! Nyt näkee bändin hyvin!
King Diamond - House of God [FA]
Megadeth - Symphony of Destruction (Live)
Riko potretti
Anteeksi
Joulumusiikkia
Popeda hyväksyi diversiteetin
Ruby kollaasi
Pasi
Judas Priest - Hell Bent for Leather (Live Vengeance '82)
Metallica: Ride the Lightning (Live at the Day on the Green - 19