Kuinka puhdas sinun hätävesi on? Kuinka puhdas sinun hätävesi on?
Brittien risumies Brittien risumies
Kunnan miehen perintö Kunnan miehen perintö
kuulakeitto kuulakeitto
Outoa suhinaa S-marketissa Outoa suhinaa S-marketissa
Anna rabs Anna rabs
rehellinen duunari rehellinen duunari
Aamupisu vietnamissa Aamupisu vietnamissa
lehmien pierut lehmien pierut
Onks sulla tällästä? Onks sulla tällästä?
Ei mitään nähtävää Ei mitään nähtävää
Porin ässät Porin ässät
DOCKKEROI MUA NAKUANKKA-SAMA DOCKKEROI MUA NAKUANKKA-SAMA
Romania Romania
vitun vinosilmät vitun vinosilmät
MURICA MURICA
isäni on turbo isäni on turbo
Pulloja keräämässä Pulloja keräämässä
Jekku Jekku
Keimolla tuli joulu jo marraskuussa 3 Keimolla tuli joulu jo marraskuussa 3
ihana nainen ihana nainen
Itkua ja parkua Itkua ja parkua
Kerttu kettu Kerttu kettu
valupera tykittää valupera tykittää
 765 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 22.11.2021 16:42:29
[ + 4 | ]

PC-pelaamista 90-luvulla

[58777] [pcpelaamista.jpg] [0.1 MB] [960x945] [] []
pcpelaamista.jpg

pc pelaamista

22.11.2021 18:12:34
#519507 [+-] Piilota Suosittele

>>519479
Silloin tehtiin kaikkea porukalla. Nykyään kaikki nyhvää omissa nurkissaan ja tuijotavat puhelintaan. Mitenkähän noi tulee pärjäämään sitten kaks kymppisinä, ku sosiaalinen elämä ennen sitä nolla...

22.11.2021 19:45:42
#519527 [+3] Piilota Suosittele

>>519496
Voi niitä aikoja, kun oli nuori ja opiskelemassa it-alaa. Koulupäivän jälkeen jäätiin vetelemään Doomia tuntikausiksi.
Kun oli nuori, terve ja innokas, niin ei ollut koskaan kusihätä, ei nälkä eikä väsy. Moottorisaha kourassa juostiin hulluna hihkuen toisten kimppuun kunnes se nälkä oli sittenkin aivan liian suuri.

Sitä en kyllä muista milloin tehtiin läksyjä ja ohjelmoitiin harjoitustehtäviä. Jossain välissä nekin tehtiin.

22.11.2021 21:27:37 | 14:38:53
#519583 [+1] Piilota Suosittele

>>519567
>>519577

:333


Ehti olla eilen bendeleellinen hetkelliskuumotus kun oli tarvetta poistaa viesti enkä heti löytänyt uudenkarheaa roskisikonia >:3 Mutta mukavaa jos sivuston kehitys on kehittynyt :3

22.11.2021 23:52:47
#519683 [+-] Piilota Suosittele

>>519627
Meillä luokat olivat koko ajan avoinna ja loppuajan meillä oli dedikoitu luokka dedikoiduilla henkilökohtaisilla koneilla, ei tarvinnut koodata käytävällä. :D

Mutta tarkemmin kun muistelee, niin ohjelmointia tehtiin ainakin viikonloppuisin kovasti... ne vähemmän tärkeät teoriajutut taidettiin kyllä vetäistä kasaan 5 minuuttia ennen tunnin alkua.

Doom (muista edes mikä versio, se ensimmäinen verkkoversio kaiketi) oli kyllä pääosassa pitkään. Civnetiä muutamat yrittivät, ei ottanut tuulta alleen. Quakea jossain vaiheessa yrittivät myös, ei ottanut sekään tuulta alleen.

Jossain vaiheessa Death Rally sai aika hyvin koulussa kannatusta, mutta se katosi nopeasti, kun Duke Nukem 3d sai porukat taakseen. Shadow Warrior taisi olla siinä jossain kanssa, mutta se ei ketään kiinnostanut. Blood 2 oli aika next leveliä grafiikaltaan, liikkeiltään ja aseiltaan. Se nousi jossain vaiheessa pelatuimmaksi.

[ 16 viestiä | ]