>>522657 Jääköön hän historiaan "Bile Sannana". Mutta täytyy muistaa, että Relander jäi myös aikanaan historiaan nimellä "Reissu Lasse" tehtyään koko presidentin urallaan neljä matkaa ulkomaille. Viroon, Ruotsiin, Latviaan ja Norjaan. Persujen PJ. Kävi vain rukousaamiaisilla Yhdysvalloissa alvariinsa.
>>522719 Kekkonen sai sentään aikaankin jotain ja oli presidentti jolla oli jotain valtaoikeuksia. Sanna on liian isoihin saappaisiin väärään aikaan hypännyt kolmos sivun tyttö joka kompastelee joka askeleella vallan portaikossa.
>>522700 Soini oli kyllä surullinen takinkääntäjä ja yksi pahimmista demokratian päälle oksentajista. Persut on nytkin osoittautuneet puolueena valeoppositioksi, yksittäisiä erimieltä olevia edustajia siellä on kuitenkin, mutta hiljennettynä. Ikinä ei saisi alistua ja hiljentyä vaan tuoda niitä asioita esiin joita vaalilupauksissaan ovat sanoneet.
[
8 viestiä
|
]
⭰
Semmottiis
Lahjoita sinäkin!
Toivotaan parasta
digimummulle koronamaski
sauna marin eiku,,,
äiti marin
Marin saa tiedon jo ennen tapaturmaa
sanna marin
etsintäkuulutus
tattoo
Selviytymisopas!
Hyvä neuvo
sanna ja ählämi
sanna marin
Ihan vain muistutus..
sanna ei ummarra
Marin ei viesti lain vaatimalla tavalla
Tiina Jylhän CE-sertifikaatti
Sanna
Värähtelee viruksen pois
Korona
Lakimies: Pakkorokotukset olisivat laittomia
Espoossa palkattu vartija vahtimaan oppilaiden maskien käyttöä