Napalm Death - Suffer the Children Napalm Death - Suffer the Children
Birb enthusiast Birb enthusiast
rahaa ruuassa rahaa ruuassa
Apetta, saatana Apetta, saatana
Loaf Loaf
Hapsi Hapsi
Pekka vol 1 Pekka vol 1
Never nugget Never nugget
He can't breath He can't breath
Jeebus Jeebus
Tyrone feat apustaja Tyrone feat apustaja
Amorella Amorella
/woooosh /woooosh
Äbäläwäbälä! Äbäläwäbälä!
pomppiva törrötin pomppiva törrötin
Fingerpori Fingerpori
Oispa syksy Oispa syksy
Levanterin kulliko se siinä? Levanterin kulliko se siinä?
Not sure if on drugs or just crazy. Not sure if on drugs or just crazy.
perse perse
Fingerpori Fingerpori
Näin huolletaan komeaa kesäkroppaa :3 Näin huolletaan komeaa kesäkroppaa :3
Kumimies Kumimies
haaaaaaa haaaaaaa
 823 näyttökertaa, 6 viestiä, 1.96 MB, 1 tiedosto, 07.01.2022 16:49:12
[ + 10 | ]
👑 Plussatuin 07.01.2022.

Uskomatonta!!

[60406] [tiedosto.mp4] [1.96 MB] [576x1024] [] []

07.01.2022 17:57:44
#537119 [+2] Piilota Suosittele

Pohjanmaalla Bemarissa ei tarvitse valoja tai rekisterikilpiäkään.

Joskus oli itsellä juuri ulkomailta tuotu kesä-Bemari (kutoskoneella tietenkin) ja oltiin viikon reissulla Pohjanmaalla pyörimässä. Alavudella tuli juuri käännyttyä isolle tielle, kun poliisimaija tuli aurinkoisena päivänä vastaan.

En tietenkään ollut muistanut laittaa valoja päälle (koska Euroopasta tuotu vehje eikä valoautomatiikkaa) ja vasta jossain vaiheessa viikkoa tajusin, että aurinkoisina päivinä tuulilasin yläreunassa oli tummentuva heijastussuoja, jonka takaa "tarrakilpi" ei näkynyt ollenkaan. Poliisia ei asia kiinnostanut, ABC oli tärkeämpi asia kuin Bemari ilman valoja tai kilpiä.

Niin ja mahtavahan sillä Bemmillä oli ajella. Yötä päivää porukka väisti E8 -tietä ajaessa pientareen puolelle, kun Bemari tulee taakse. Ja ne valot... pimeällä ne muisti sitten jo laittaa päälle, mutta toisella puolella näyttivät ylhäälle taivaille ja toisella puolella alas auton nokan eteen.

Vilkku... no... se taisi kyllä toimia. Jotkut tuning-vilkut siinä tosin oli edesssä ja takana, mutta menivät katsastuksesta läpi.

08.01.2022 03:52:09
#537269 [+-] Piilota Suosittele

>>537265
Hieno paikka, hieno.

E8 tuossa tapauksessa oli Kristiinankaupunki-Närpiö -välistä väylää ja osittain toki paahdettiin Teuvan, Kauhajoen, Karijoen ja Isojoen alueilla myös.

[ 6 viestiä | ]