2020 2020
Ihana nainen Ihana nainen
Sellasta elämä on Sellasta elämä on
wowi ukko wowi ukko
Hui <=3 Hui <=3
roll roll
avulias avulias
Ei vuoden paras työntekijä Ei vuoden paras työntekijä
Kloonataan vähän apinoita Kloonataan vähän apinoita
Suunnitelma Suunnitelma
Demokratian huoltoa Demokratian huoltoa
tänäään oli meow :3 tänäään oli meow :3
Suuri pyramidi voimalaitoksena (2021) Suuri pyramidi voimalaitoksena (2021)
wowi ukko wowi ukko
Hihii, köyhät! Hihii, köyhät!
ylilauta bugi ylilauta bugi
. . . . . .
papukaija ja kolikot papukaija ja kolikot
Neuvostoliittolainen musiikki Neuvostoliittolainen musiikki
pitsaa on olemassa pitsaa on olemassa
wonton tarina :3 wonton tarina :3
lääkitys lääkitys
boobs boobs
USKONTOJEN UHKA USKONTOJEN UHKA
 663 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 09.01.2022 07:39:55
[ + 9 - | ]
👑 Plussatuin 09.01.2022.

Suomea, suomea...

[60452] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [720x404] [] []
tiedosto.jpg

ruokajono

09.01.2022 14:05:59
#537568 [+2] Piilota Suosittele

Niimpä. Tuli nähtyä somaliperheillä paljon EU-ruoka-apu kasseja. Oli 10-20 kilon riisisäkkejä, oli ruokasäkkejä monen muotoista. Ei mitään samaa kamaa mitä suomalainen jonottaa. Suoraan EU-toimituksista. Suomalaisella muuttajalla näitä säkkejä en ole nähnyt yhden yhtä. Siitä syystä ettei suomalaiselle niitä anneta. Suomalaisen kuuluu jonottaa kilometrijonossa. Pääosin kauppojen lahjoituksina saaduista vanhentuvista tuotteista.

Se on hauskaa miten ovat sosiaalimuutot kääntyneet päinvastaiseen suuntaan. Juurikaan syntyperäistä suomalaista ei enää muuteta, vaan sosiaalimuutto tapahtuu vain ulkomailta tulleille ihmisille. Samassa suhteessa ovat esim. ulkomailta muuttaneet muut perheet, kuten saksalaiset. Heille tukijärjestelmä on yhtä ankara kuin syntyperäiselle suomalaiselle perheelle. Näitä perheitä olen myös muuttanut kymmeniä, mutta en läheskään niin paljon kuin somaleita. Tai sanotaan näin, että itämaan tietäjien puolelta tulleita.

09.01.2022 15:59:12
#537650 [+-] Piilota Suosittele

Kävelin yksi päivä paikallisen ruoka-avun ohitte, niin siellä jonotti jotain 5-6 neekeriä ja puheesta päätellen ryssiä joitain kappaleita

[ 5 viestiä | ]