kiista kiista
Juutalaisten hätäkokou Juutalaisten hätäkokou
persut servattu persut servattu
mellakoitsija sai pomminsa takaisin mellakoitsija sai pomminsa takaisin
Alko Alko
Muistaako kukaan? Muistaako kukaan?
ihana nainen ihana nainen
remontti rieska remontti rieska
Koirakuiskaaja Koirakuiskaaja
Meillä ON maailman tyhmin hallitus Meillä ON maailman tyhmin hallitus
Pientä kehitystä tapahtunut Pientä kehitystä tapahtunut
gondola day after gondola day after
sama istuin sama istuin
Harhaisuus Harhaisuus
Hutisalo valehtelee kirkkain silmin Hutisalo valehtelee kirkkain silmin
tavja ja pevtti tavja ja pevtti
Sorto Sorto
naiset... naiset...
Ranskalainen lannoitevero protesti Ranskalainen lannoitevero protesti
kaveri :3 kaveri :3
kelly madison kelly madison
In russia, game plays you In russia, game plays you
Pihvi ninjailee Pihvi ninjailee
Todisteita Todisteita
 411 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.65 MB, 1 tiedosto, 16.01.2022 00:32:38
[ + 1 | ]

Valta Kuuluu Kremlille

[60662] [Screenshot_20220115-233133_Twitter.jpg] [0.65 MB] [1055x1574] [] []
Screenshot_20220115-233133_Twitter.jpg

valta kuuluu kremlille

16.01.2022 03:09:23
#539769 [+2] Piilota Suosittele

>>539751
Alan vähitellen kallistua tälle linjalle myös.
Ei sen takia, että uskoisin Venäjän lähivuosina olemassa uhittelemassa Suomelle (koska riittää entisten neuvostomaidenkin kanssa haasteita), vaan sen takia, että Suomesta löytyy liian Venäjä-mielistä sakkia VKK:sta ja vasemmistosta.

16.01.2022 06:07:59
#539792 [+-] Piilota Suosittele

>>539769
Ku seuraavan kerran ruvetaan kasaamaan rautaa rajalle niin ei se oo mikään vitun Talvisota kakkonen. Parempi vaan olla hisskun kissun ja vetästä Sveitsin linja kehiin. Vaikka ei sekään kyllä tuu auttamaan paskan vertaa, mutta tulee halvemmaksi ku maksaa samasta paskasta Natolle.

16.01.2022 23:51:20
#540024 [+-] Piilota Suosittele

>>539814
No ei. Ne onki varmistaneet toimintakykynsä rakentamalla joka vitun vuoren täyteen bunkkereita ja kaikilla on rynkyt kotona valmiina oottamassa, että ammukset jaetaan. Tässä perslävessä puolestaan kukaan ei saa kohta etes linkkuveitteä omistaa ja rajallakaan ei oo enää miinoja vaan kylttejä joissa toivotetaan kaikki tervetulleiksi. Ku sota taas tullee niin se on yks kullin luikaus ku koko pitäjä on pommitettu erämaaksi. Saatanan lesbo meni kieltämään meiltä miinatki sillä verukkeella, että autistimaissa niitä on kylvetty miten sattuu.

Ja intti, voi jeesuksen äitin pillu mitä paskaa seki on. Saatanan särmäämistä ja jätkät valittaa siitä, että ei oo soijalattea tarjolla. 2 viikon kurssi sissitoimintaan ilman mitään paskanjauhantaa ja asia on sillä selvä. Ku aseistus uusiutuu niin sama homma. Suojele siinä saatana sitten perhettä ku ainu mitä on oppinu on sluibaaminen ja peiton asettelu nätisti. Vittu mitä touhua.

Jokaiselle suomalaiselle se kahen viikon kurssi sissisotaan vaikka viiden vuoden välein ja rynkyt joka kämppään samoten ku räjähteet joista puuttuu sytyttimet. Millään vitun muutamalla lentokoneella tee paskaakaan sodan tullessa. Perkeleesti it-tykkejä ja paikalliset opetetaan käyttämään niitä.

[ 5 viestiä | ]