Milloinkohan Kiina valloittaa Taiwanin Milloinkohan Kiina valloittaa Taiwanin
vihreä kuoro vihreä kuoro
Vooter Vooter
Kasvituotteet ei ole ihmisten ruokaa osa 2 Kasvituotteet ei ole ihmisten ruokaa osa 2
Pyllypuuhia Pyllypuuhia
Matikantunti Matikantunti
Pitkäkoipi pöllö Pitkäkoipi pöllö
vapauttavaa työtä piparitehtaalla vapauttavaa työtä piparitehtaalla
Ricky 2 Ricky 2
kirjastossa kirjastossa
Etkös sä tätä toivonut Etkös sä tätä toivonut
vitun kynäniska vitun kynäniska
Luomukarvoitus Luomukarvoitus
Viemärin aukaisu Viemärin aukaisu
moi pitää mennä moi pitää mennä
Skeittifilmiä kuvaamassa Skeittifilmiä kuvaamassa
Saisiko olla tissiä? Saisiko olla tissiä?
Tää oli suomalainen kuva Tää oli suomalainen kuva
hajusta sen tunnistaa hajusta sen tunnistaa
Minäkin sinua Minäkin sinua
But this is what we want, right? But this is what we want, right?
Jenna Ortega Jenna Ortega
Börheä kahvituttaja Börheä kahvituttaja
Vesku Vesku
 509 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.2 MB, 1 tiedosto, 20.01.2022 12:46:42
[ + 3 | ]

Nokia

[60809] [tiedosto.jpg] [0.2 MB] [720x822] [] []
tiedosto.jpg

nokia

(15)  · 

apple

(28)  · 

samsung

(7)  · 

oneplus

 · 

huawei

 · 

turtles

(18)
20.01.2022 13:35:32
#541070 [+-] Piilota Suosittele

>>541068

Muistaakseni taisi olla. Insinööri itsekin, joten rajattu mielikuvitus kun on valuuttaa ja omat tottumukset, jtoka sotkevat pelin. En koskaan lähde omista tarpeistani vaan käytän niitä hyväkseni suunnitellessa asiakkaan laitehankintoja. Kysyn mieltymyksiä sekä toimintaa jonka jälkeen teen ehdotuksia laitteista. SFF-laitteet varsinkin ovat käytettävyydessä loistavia. Moni asiakas niistä on tykännyt. Hinta on sopivan matala sekä laajennusmahdollisuudet riittäviä. Yrityskäytössä siirrytään pikkuhiljaa pilvipalveluiden käyttöön. Joko talon omaan pilveen tai maksettuun ulkoiseen. Silloin myös laitteiden koko pienenee kun ei tarvita enää suurta tilaa levyyn. Tämä toki tekee ongelmia laitteen ylläpitoon. Jos tilanne tulee, että tarvitsee lisää muistia ja koneeseen ei sitä saakaan laitettu niin edessä on uusi laitehankinta.

20.01.2022 13:40:33
#541072 [+-] Piilota Suosittele

>>541064
>>541068
Nokia rupesi ainakin loppuvaiheessa olemaan aivan väärässä ajassa. Väärässä paikassakin, niitä kaksiosaisia ja ties mitä muita tikkupuhelimia katsellessa.
Joku sanoikin joskus Nokiasta, että matkapuhelinbisnes oli alunperin niille vain jännä sivutuote muun datansiirtoteknologian ohessa.

[ 6 viestiä | ]