>>571037 Vuoden 2014 hyökkäys ja vuoden 2022 hyökkäys oli kuitenkin vähän eri kaliiperia mittakaavaltaan ja toteutustavaltaan, eikö?
Tunnut nyt vääntävän tikusta asiaa ja ulisevan ihan turhasta. En oikein ymmärrä, mihin edes pyrit tällä. Antamaan itsestäsi kuvan lapsellisena, ruikuttavana ulisijana, joka ei ole koskaan tyytyväinen mihinkään?
Jos yllä mainittu on tavoitteesi, voin kertoa, että olet saavuttanut sen jo kauan sitten, eikä sun tarvii enää yrittää :3
Ajat ja tilanteet muuttuu, fiksu poliitikko muuttuu mukana.
Kannattaisko sun kekkuli ottaa joskus asioista selvää?
”Pääministeri Sanna Marin (sd.) sanoo Helsingin Sanomien haastattelussa kääntyneensä kannattamaan sotilasliitto Naton jäsenyyttä jo kauan ennen kuin Venäjä aloitti hyökkäyssotansa Ukrainassa helmikuun loppupuolella.” https://yle.fi/uutiset/3-12445988
19. 1. 2022 Pääministeri Sanna Marinin (sd.) mukaan on erittäin epätodennäköistä, että Suomi hakisi sotilasliitto Naton jäsenyyttä hänen pääministerikautensa aikana. Marin kommentoi Suomen Nato-aikeita uutistoimisto Reutersin haastattelussa.
Venäjän hyökkäys 24. 2. 2022
14.5.2022 Pääministeri Sanna Marin (sd.) sanoo Helsingin Sanomien haastattelussa kääntyneensä kannattamaan sotilasliitto Naton jäsenyyttä jo kauan ennen kuin Venäjä aloitti hyökkäyssotansa Ukrainassa helmikuun loppupuolella.
Mutti Marin nyt kyllä kiillottelee vaan kilpeään ja yrittää kääntää NATO hakemuksen omaksi ansiokseen, vaikka NATO-hakemus tullaan tekemään ihan puhtaasti kansan mielipiteen pakottamana ja Mutti Marinista ja demareista huolimatta >>571027 >>571039 >>571044
>>571052 Joo ymmärrän tilanteen mutta eipä Mutti Marin ole kertaakaan myöntäny olleensa väärässä mielipiteensä kanssa. Ja nyt koko puoluekoneisto on nyt valjastettu muuttamaan ihmisten ajatukset siihen suuntaan että NATO-jäsenyys olis demarien ansiota eikä tapahtunu heidän NATO-vastasuudesta huolimatta
>>571037 Tossa puhuit että kauan ennen ei ole alle vuosi. Ja itse vielä sit sanoit että on vaalikoneesta vuodelta 2019. Että mitähän ny ihmettä taas :D Eletäänkö me vasta vuotta 2020?
[
14 viestiä
|
]
⭰
Marin antaa taas väärää tietoa
Sannasta monen mieli pahoittui
kotkan meripäivät
Erdogan on oikeessa
Sanna ihQ
toveri aurinkoiset
Pääministeri ja ylimääräinen miljardi
sanna bilettää
Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää
sanna marin
sanna ja vladimir
Kättä väännettii
purrrs
sanna tarjoaa tuhkaluukkua
Sannamarin 2.0
Aivohalvauksen oireet
Varas
pärinät
Sanna Marin vaatteet päällä
Mutti Marin
Vihreäsiirtymä->Teollisuus pois Suomesta
Sanna Marinin perse on leveä
SDP uusi logonsa!
"Marinin ja EU-uskovaisten 10 eniten toistamaa väärää väite