Voi vittu 🤦‍♂️ Voi vittu 🤦‍♂️
Foorumista bongattua Foorumista bongattua
sarina valentina sarina valentina
oli yksin :3 oli yksin :3
Jos kippoon jotain jäi, nii se on taatusti keskeltä kylmää. Jos kippoon jotain jäi, nii se on taatusti keskeltä kylmää.
vesimeloni auto vesimeloni auto
norjalainen kaksi sekunttia ilman poroa norjalainen kaksi sekunttia ilman poroa
sinne meni sinne meni
Husuilua Husuilua
Tilasto Tilasto
Kumman kaa? Kumman kaa?
Ihana nainen Ihana nainen
T-Rex mayhem and ronsu T-Rex mayhem and ronsu
VapaudenPuolesta_marssi_HKI_20.03.2021 VapaudenPuolesta_marssi_HKI_20.03.2021
Railin ihmiset Railin ihmiset
Onko tie selvä? Onko tie selvä?
Sopii myös lessuihin Sopii myös lessuihin
epidemia epidemia
Pro players Pro players
Vasemmisto lokakampanjoi perättömillä syytöksillä Vasemmisto lokakampanjoi perättömillä syytöksillä
Mars Mars
Valo illanhämärässä Valo illanhämärässä
Espoo.. Espoo..
1:1 1:1
 979 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 24.06.2022 18:06:08
[ + 11 - | ]

höhö

[65316] [rohohoo.png] [0.11 MB] [591x220] [] []
rohohoo.png

kela

(102)  · 

juhannus

(36)  · 

työ kyvytön

24.06.2022 22:51:11
#580708 [+1] Piilota Suosittele

Totta. Lekuri totes noin vuos sitte kuntopolin tutkimusten jälkeen, että oon työkyvytön. Tieto siitä on varmasti Kelalla, mutta eivät pidä mua työkyvyttömänä vaikka kroppa ja aivotki on rikki. Ny sitte ollaan jo puolta vuotta saikulla, että saahaan talavella laittaa eläkepaprut vetämään. On tuo ny saatana ku siellä sentään vaikka minkälaiset asiantuntijat tutki, töni ja sörkki niin niien sanalla ei oo virkaa vaan ainoastaan sillä kelatohtorilla joka osaa päättää jumalaisella selvännäkökyvyllä, että jos on jalka poikki niin voi alkaa vaikka kilpapyöräilijäksi.

25.06.2022 00:27:30
#580750 [+3] Piilota Suosittele

Suomessa on muutama selittämätön asia: Kela / Vakuutus yhtiön lääkärit jotka kumoaa telepatia kyvyillään erikoislääkärien / alan spesialistien lausunnot tyhjän puheena ja katso, ihme on tapahtunut paperilla, jalaton kävelee, sokea näkee ja kädetön kelpaa tekstinkäsittelijäksi.
Sitten on vielä se ryhmä jolla lapsilisä päättyy, niin heti sen jälkeen eläke alkaa juosta.

26.06.2022 21:50:25
#581176 [+-] Piilota Suosittele

>>581048
Ei onneks. Vaan kauan kauan sitten, many many moons ago ajassa jossa kymmenen kesän nähdessäni tohtorit alkoivat epäillä, että saattais olla masentunu ku koulussa hakattiin ja rääkättiin joka päivä. Sitte ku tuumas, että tää on ihan perseestä niin ratkasuna oli tietenki rankasta mua samaan aikaan ku opettajat jotka ei välittäneet asiasta ei saanu etes nuhteita ja kiusaajat sai jäädä kouluun kiusaamaan muita.

[ 6 viestiä | ]