pulivari pulivari
iso kakka iso kakka
Savannin kusipää Savannin kusipää
True nudist True nudist
Helsinki Helsinki
Pakkohoitoon Pakkohoitoon
Politiikka Politiikka
niggerplantage niggerplantage
Chill Chill
Yle propagandaa taas 20. Yle propagandaa taas 20.
..ne vanhat hyvät ajat ..ne vanhat hyvät ajat
sosialismi :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD sosialismi :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ovet säppiin Ovet säppiin
raskaana on raskasta raskaana on raskasta
Kanajauhelihahässäkkä Kanajauhelihahässäkkä
Hyvät reissut, Kurvinen! Hyvät reissut, Kurvinen!
Pieni luistinrata roihupellossa Pieni luistinrata roihupellossa
Koronarokotus Koronarokotus
pylly pylly
Iiris, tuo aikamme talousnero Iiris, tuo aikamme talousnero
Hans Välimäki koronapassista Hans Välimäki koronapassista
Unreal Tournament - Dream Tear Down (FastTracker 2) Unreal Tournament - Dream Tear Down (FastTracker 2)
koville ottaa koville ottaa
mariinistö mariinistö
 904 näyttökertaa, 13 viestiä, 5.15 MB, 1 tiedosto, 03.07.2022 15:17:04
[ + 7 | ]
👑 Katsotuin 03.07.2022.

osumaprosentti 100%

[65481] [accuracy-100.mp4] [5.15 MB] [1280x720] [] []

somali

(93)  · 

konekivääri

(12)  · 

ampuminen

(14)  · 

osuukohan

03.07.2022 17:41:19 | 17:53:25
#583154 [+5] Piilota Suosittele

Luin joskus jostakin (TM), että monet aidot Afrikan negridit suhtautuisivat luoteihin ei niinkään fysiikan lakeja tottelevina projektiileinä, vaan jonkinlaisina kirouksina ts. vihamielisinä loitsuina, joita heitetään suurinpiirtein vihollista kohti. Silloin ei ole niin väliä, onko tuli suoraa vai epäsuoraa, ym. pikkuseikoilla. Luoti kyllä hakeutuu vihollista kohti, jos kohtalo niin määrää, ja kirous on riittävän vahva. Tämän voi sitten kääntää niin päin, että jos luoti ei ole "osoitettu sinulle", se ei osu sinuun, jolloin sitä on turha väistääkään. Luoti kyllä väistää.

Rhodesian puskasodassa väittivät Rhodesian kevyen jalkaväen kaatolukujen olleen 1 kaatunut 100 kaatunutta vihollista (n**keriä) kohti, ja vihollisilta takavarikoitujen AK:iden takatähtäimen olleen usein säädetty maksimilukemaan. Onko se nyt sitten 1000 vai 2000 metriä, epäsuoralle tulelle kuitenkin. Selitystä kysyttäessä, vannoivat sotavangit luullensa takatähtäimen etäisyysasteikon olleen aseen tehoa säätävä ruuvi. Siis isompi numero, kovempi loitsun teho. Uskoo ken haluaa.

[ 13 viestiä | ]