Yle propagandaa taas 26. Yle propagandaa taas 26.
isän luona vankilassa isän luona vankilassa
Ruumiiden etsijät Ruumiiden etsijät
Japanilainen kisse Japanilainen kisse
Korsi, joka katkaisi kamelin selän Korsi, joka katkaisi kamelin selän
Näinpäs Näinpäs
Apu rannalla Apu rannalla
virhe virhe
Nagis Nagis
Roolit vaihtuneet Roolit vaihtuneet
Arvatkaa kuka tuomitaan? Arvatkaa kuka tuomitaan?
kävele köyhä kävele köyhä
luikero luikero
Convoy totuus Convoy totuus
vaccine first vaccine first
Mitäs tänään syötäisiin Mitäs tänään syötäisiin
Is ded Is ded
ravintolat ravintolat
Austraalian Gondola Austraalian Gondola
Medialukutaito Medialukutaito
Ihanan rasistista Ihanan rasistista
Kuva kullista Kuva kullista
Antifa Antifa
si penor si penor
 263 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.63 MB, 1 tiedosto, 07.09.2022 00:18:10
[ + 7 | ]

kuningas

[67259] [tony-halme.png] [0.63 MB] [720x830] [] []
tony-halme.png

tony halme

(7)  · 

kuningas

(30)
07.09.2022 04:21:03 | 04:27:07
#597355 [+-] Piilota Suosittele

Joo, oikein malliesimerkki kunnon edustajasta ja veronmaksajasta olikin. Päihteili itsensä sairauslomalle suurimmaksi osaksi kansanedustaja-ajasta, ei älynnyt erota itse useiden rikostuomioiden jälkeenkään ihan aitoon suomivirkamiestyyliin, ja sai lopuksi kansanedustajatasoisen työkyvyttömyyseläkkeen lähinnä itse aiheutetusta kirroosista johtuen. Mutta öyhötti elämänkoulujuttujaan eduskunnassa, niin olihan siinä huumoriarvoa, joka paikkasi kaiken tuon.

Myönnän kyllä, että sai aikaan Perussuomalaisten ensimmäisen nousun juuri tuosta johtuen, ei siitä huolimatta. Ja Soini hieroi karvaisia käsiään tyytyväisenä.

07.09.2022 09:07:28
#597363 [+1] Piilota Suosittele

Lakiin pitäisi tehdä muutos, että vaalilupaus tai puheen lupaus on pidettävä siinä aikataulussa, jossa sen kertoi. Muussa tapauksessa tulisi korvauskeino käyttöön. Olisi kansanedustajan korvattava asia ja paikka kansanedustajana olisi menetetty.

Karenssiaika päälle.

Mitä tulee halmeeseen niin protestiääniä tuli. Ihminen luotti, että tekee jotain asialle. Ja vitut. Toimi täysin samalla tavalla kuin muutkin edustajat. Itselle ensin.

08.09.2022 00:57:58
#597521 [+-] Piilota Suosittele

>>597433

Sehän siinä on. Halutaan tehdä itselle niitä voittoja, vaikka puhutaan sorealla suulla. Poliitikko ei oikeasti uskalla. Jos olisi jomun sanktio katteettomista lupauksista, niin ehkä...ehkä.

[ 6 viestiä | ]