scämmi scämmi
Annan anteeksi :3 ...no ei sitten! >:3 Annan anteeksi :3 ...no ei sitten! >:3
Tesla Tesla
Psykoosi Iikka vauhdissa Psykoosi Iikka vauhdissa
Tulevaisuus takaisin Tulevaisuus takaisin
tämä oli virhe :> tämä oli virhe :>
ihana naine 8 ihana naine 8
yön timo heräsi väärällä jalalla yön timo heräsi väärällä jalalla
in Missouri we're white in Missouri we're white
Palenaama Palenaama
Ei ollu Sleijerilläkään koronaa Ei ollu Sleijerilläkään koronaa
edelläkävijä edelläkävijä
corona tuomarit corona tuomarit
chuck norris saa koronan chuck norris saa koronan
Naaman vaihto Naaman vaihto
Muistakaa hygienia Muistakaa hygienia
Italialaiset Italialaiset
Nyt mennään Nyt mennään
Uskonnot Uskonnot
Nirvana Nirvana
tuli puhdasta tuli puhdasta
Aina käy näin Aina käy näin
Varohan Jimmy! Varohan Jimmy!
Karanteeni piristystä Karanteeni piristystä
 377 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.63 MB, 1 tiedosto, 07.09.2022 00:18:10
[ + 7 | ]

kuningas

[67259] [tony-halme.png] [0.63 MB] [720x830] [] []
tony-halme.png

tony halme

(7)  · 

kuningas

(31)
07.09.2022 04:21:03 | 04:27:07
#597355 [+-] Piilota Suosittele

Joo, oikein malliesimerkki kunnon edustajasta ja veronmaksajasta olikin. Päihteili itsensä sairauslomalle suurimmaksi osaksi kansanedustaja-ajasta, ei älynnyt erota itse useiden rikostuomioiden jälkeenkään ihan aitoon suomivirkamiestyyliin, ja sai lopuksi kansanedustajatasoisen työkyvyttömyyseläkkeen lähinnä itse aiheutetusta kirroosista johtuen. Mutta öyhötti elämänkoulujuttujaan eduskunnassa, niin olihan siinä huumoriarvoa, joka paikkasi kaiken tuon.

Myönnän kyllä, että sai aikaan Perussuomalaisten ensimmäisen nousun juuri tuosta johtuen, ei siitä huolimatta. Ja Soini hieroi karvaisia käsiään tyytyväisenä.

07.09.2022 09:07:28
#597363 [+1] Piilota Suosittele

Lakiin pitäisi tehdä muutos, että vaalilupaus tai puheen lupaus on pidettävä siinä aikataulussa, jossa sen kertoi. Muussa tapauksessa tulisi korvauskeino käyttöön. Olisi kansanedustajan korvattava asia ja paikka kansanedustajana olisi menetetty.

Karenssiaika päälle.

Mitä tulee halmeeseen niin protestiääniä tuli. Ihminen luotti, että tekee jotain asialle. Ja vitut. Toimi täysin samalla tavalla kuin muutkin edustajat. Itselle ensin.

08.09.2022 00:57:58
#597521 [+-] Piilota Suosittele

>>597433

Sehän siinä on. Halutaan tehdä itselle niitä voittoja, vaikka puhutaan sorealla suulla. Poliitikko ei oikeasti uskalla. Jos olisi jomun sanktio katteettomista lupauksista, niin ehkä...ehkä.

[ 6 viestiä | ]