Ihana nainen Ihana nainen
börh börh
raps raps
Töhertelyä Töhertelyä
Rannalla Rannalla
Uudet lävärit Uudet lävärit
kauppias ei hoida hommaa kauppias ei hoida hommaa
chatgpt lääkärinä chatgpt lääkärinä
Ihana järvi Ihana järvi
täällä vartoin minä täällä vartoin minä
He comes He comes
hr paskaa hr paskaa
itseajavat autot itseajavat autot
vitun mehikaanit vitun mehikaanit
vaimo hoitaa vaimo hoitaa
olette pidätetty olette pidätetty
Syömään Syömään
ei taas ei taas
based based
ruualla kikkailua ruualla kikkailua
ei kelvannu ei kelvannu
outo lintu outo lintu
sähkömies sähkömies
cdn poltto cdn poltto
 413 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.63 MB, 1 tiedosto, 07.09.2022 00:18:10
[ + 7 | ]

kuningas

[67259] [tony-halme.png] [0.63 MB] [720x830] [] []
tony-halme.png

tony halme

(7)  · 

kuningas

(31)
07.09.2022 04:21:03 | 04:27:07
#597355 [+-] Piilota Suosittele

Joo, oikein malliesimerkki kunnon edustajasta ja veronmaksajasta olikin. Päihteili itsensä sairauslomalle suurimmaksi osaksi kansanedustaja-ajasta, ei älynnyt erota itse useiden rikostuomioiden jälkeenkään ihan aitoon suomivirkamiestyyliin, ja sai lopuksi kansanedustajatasoisen työkyvyttömyyseläkkeen lähinnä itse aiheutetusta kirroosista johtuen. Mutta öyhötti elämänkoulujuttujaan eduskunnassa, niin olihan siinä huumoriarvoa, joka paikkasi kaiken tuon.

Myönnän kyllä, että sai aikaan Perussuomalaisten ensimmäisen nousun juuri tuosta johtuen, ei siitä huolimatta. Ja Soini hieroi karvaisia käsiään tyytyväisenä.

07.09.2022 09:07:28
#597363 [+1] Piilota Suosittele

Lakiin pitäisi tehdä muutos, että vaalilupaus tai puheen lupaus on pidettävä siinä aikataulussa, jossa sen kertoi. Muussa tapauksessa tulisi korvauskeino käyttöön. Olisi kansanedustajan korvattava asia ja paikka kansanedustajana olisi menetetty.

Karenssiaika päälle.

Mitä tulee halmeeseen niin protestiääniä tuli. Ihminen luotti, että tekee jotain asialle. Ja vitut. Toimi täysin samalla tavalla kuin muutkin edustajat. Itselle ensin.

08.09.2022 00:57:58
#597521 [+-] Piilota Suosittele

>>597433

Sehän siinä on. Halutaan tehdä itselle niitä voittoja, vaikka puhutaan sorealla suulla. Poliitikko ei oikeasti uskalla. Jos olisi jomun sanktio katteettomista lupauksista, niin ehkä...ehkä.

[ 6 viestiä | ]