Persaus Persaus
nauruvideo nauruvideo
Repostnik vauvana? Repostnik vauvana?
kotivideo kotivideo
Franklin Franklin
Aivastus Aivastus
iso aivo apu iso aivo apu
anna minullekkin <:3 anna minullekkin <:3
Maailman lopun simulaatio Maailman lopun simulaatio
Jääkylmää kattia Jääkylmää kattia
Melko toimiva perseen suristin Melko toimiva perseen suristin
It It
pewdiepie end pewdiepie end
minun paikka >:3 minun paikka >:3
Fingerpori Fingerpori
Nyt heti luottokorttinumerot jakoon! Nyt heti luottokorttinumerot jakoon!
mitä cheekin musiikki oikeasti tarkoittaa mitä cheekin musiikki oikeasti tarkoittaa
😚👌 😚👌
Vanha vs uusi tekniikka Vanha vs uusi tekniikka
Kuin kaksi... Kuin kaksi...
Vielä yksi teurastaja Vielä yksi teurastaja
lypsykannu lypsykannu
Perseen haistelua Perseen haistelua
Omakuva 3 - ettäs tiedätte Omakuva 3 - ettäs tiedätte
 319 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.63 MB, 1 tiedosto, 07.09.2022 00:18:10
[ + 7 | ]

kuningas

[67259] [tony-halme.png] [0.63 MB] [720x830] [] []
tony-halme.png

tony halme

(7)  · 

kuningas

(30)
07.09.2022 04:21:03 | 04:27:07
#597355 [+-] Piilota Suosittele

Joo, oikein malliesimerkki kunnon edustajasta ja veronmaksajasta olikin. Päihteili itsensä sairauslomalle suurimmaksi osaksi kansanedustaja-ajasta, ei älynnyt erota itse useiden rikostuomioiden jälkeenkään ihan aitoon suomivirkamiestyyliin, ja sai lopuksi kansanedustajatasoisen työkyvyttömyyseläkkeen lähinnä itse aiheutetusta kirroosista johtuen. Mutta öyhötti elämänkoulujuttujaan eduskunnassa, niin olihan siinä huumoriarvoa, joka paikkasi kaiken tuon.

Myönnän kyllä, että sai aikaan Perussuomalaisten ensimmäisen nousun juuri tuosta johtuen, ei siitä huolimatta. Ja Soini hieroi karvaisia käsiään tyytyväisenä.

07.09.2022 09:07:28
#597363 [+1] Piilota Suosittele

Lakiin pitäisi tehdä muutos, että vaalilupaus tai puheen lupaus on pidettävä siinä aikataulussa, jossa sen kertoi. Muussa tapauksessa tulisi korvauskeino käyttöön. Olisi kansanedustajan korvattava asia ja paikka kansanedustajana olisi menetetty.

Karenssiaika päälle.

Mitä tulee halmeeseen niin protestiääniä tuli. Ihminen luotti, että tekee jotain asialle. Ja vitut. Toimi täysin samalla tavalla kuin muutkin edustajat. Itselle ensin.

08.09.2022 00:57:58
#597521 [+-] Piilota Suosittele

>>597433

Sehän siinä on. Halutaan tehdä itselle niitä voittoja, vaikka puhutaan sorealla suulla. Poliitikko ei oikeasti uskalla. Jos olisi jomun sanktio katteettomista lupauksista, niin ehkä...ehkä.

[ 6 viestiä | ]