Paint kalenteri salaisuus 20 Paint kalenteri salaisuus 20
Maailman rodut Maailman rodut
Aamujuoman vaihto Aamujuoman vaihto
Vesimeloni Vesimeloni
Isis-äidit Isis-äidit
viimenen kerta kun niitä muttereita kiristellään viimenen kerta kun niitä muttereita kiristellään
Apina Apina
Joulun paras lelu :3 Joulun paras lelu :3
Börheä parta :3 Börheä parta :3
Joen tacot (esikoululaisen kokkikirja) Joen tacot (esikoululaisen kokkikirja)
Kunnon luukku 17! Kunnon luukku 17!
Al-ko hol Al-ko hol
Kullankaivaja Kullankaivaja
Kulmikas Kulmikas
Pidän matalaa profiilia :3 Pidän matalaa profiilia :3
Pyöritteli ilmailijoille piruetit Pyöritteli ilmailijoille piruetit
Tonttuvahti Tonttuvahti
kuka käski lopettaa kuka käski lopettaa
Mikki rekrytoi Minnin Mikki rekrytoi Minnin
Ajelulla Ajelulla
vähän pelottaa vielä tuo ihminen (joku hylkäsi hänet) vähän pelottaa vielä tuo ihminen (joku hylkäsi hänet)
muistakaa se kypärä muistakaa se kypärä
Miina ja Manu Miina ja Manu
minun :3 minun :3
 600 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto, 13.09.2022 00:22:23
[ + 0 | ]

mailman onnellisin kansa

[67470] [mailman-onnellisin-kansa.png] [0.26 MB] [630x464] [] []
mailman-onnellisin-kansa.png

mailman onnellisin kansa

 · 

suomi

(372)  · 

paska maa

 · 

tyttöhallitus

 · 

amis

(33)  · 

elämän korkeakoulu

 · 

autisti

(19)
13.09.2022 01:21:51 | 01:28:26
#598261 [+2] Piilota Suosittele

Se on korkeakoulut käyty siellä elämässä. Bonus vielä siitä että pitää itteään heteromiehenä. Ai että, nyt on kyllä kultaa.

Näin kerran varmaan tän tyypin velipojan paikallisessa Kelassa. Oli tyttökaverinsa kanssa luukulla huutamassa ja reuhaamassa, että jos se ei saa just nyt rahaa niin lähtee ryöstämään pankin. Se gimma jäi siihen selevittään asiaa, mutta kun voittaja karkas ovesta (kerto jo minkä pankin toisella puolella kaupunkia lähtee tyhjentämään) niin lopulta juoksi sen perään ja raahas takas paikan päälle. Jätkä oli niin piripäissään ettei kyenny olemaan paikallaan alkuunkaan ja tuhisi ja puhisi minkä ehti. Se likka yritti selevitellä, että voisko ne saada nopealla aikataululla pikarahotuksen, että ei jäis laskut maksamatta ja oli muutenkin täysin asiallinen.

Se sormella katkastava nisti puolestaan pyöri ympyrää minkä kerkes siinä sen vieressä ja ulisi menemään vaikka ja mitä. Oli kieltämättä helevetin hauskan näköstä kattella sitä sen touhua ku semmonen kynäniska ois menny muutenki jo poikki jos joku ois aivastanu kohti :D

13.09.2022 10:38:17
#598310 [+1] Piilota Suosittele

Se on muuten kiva saada sunnuntaina illalla (ei edes virka-aikana) viesti että sulla on tärkeä toimenpide sitten huomenna heti klo 08:00 jota olet odotellut pari kolme kuukautta, sitten kun skarppaat ryyppäämisestä ja olet matkalla, tulee 07:45 ilmotus että aika on peruttu.

Menen yksityiselle ja selitän oireeni tarkasti. Maksaa vaan vitusti. Saisi uuden tietokoneen jo mulle JA POJALLE sillä hintaa.

13.09.2022 13:54:59
#598352 [+2] Piilota Suosittele

>>598310
Hohoh.
Päijät-Sotessa tavallista kauraa, minulle laittoivat illalla viestin että hammaslääkäri klo 10:15, hirveellä kiireellä pomolle selitys että olen vuorosta pois klo 09:30-11:45.
Hammaslääkärin parkkipaikalla klo 09:54 viesti: "Aikasi on peruttu. Ajanvaraus ottaa yhteyttä uuden ajan varaamiseksi".
No sekin peruttiin n.12h ennen menoa ja vasta 3 kerralla pääsin piinapenkkiin.

15.09.2022 12:01:27
#598936 [+-] Piilota Suosittele

>>598616
Heh, ja tästä päättävät ne ketkä saavat oikeasti valita julkisen ja yksityisen välillä. No minä saan mutta se kirpasee muutaman työpäivän verran.

[ 6 viestiä | ]