oliver oliver
rapatessa roiskuu rapatessa roiskuu
No, Sir - A Clockwork Orange No, Sir - A Clockwork Orange
Catstronomia Catstronomia
Ufo Enemy Unknown Ufo Enemy Unknown
Max Pain Max Pain
Pesukone Pesukone
Levottomat jalat Levottomat jalat
Beherit - Pagan Moon Beherit - Pagan Moon
Ei itkeä saa, ei meluta saa, Aatu voi tulla ikkunan taa.. Ei itkeä saa, ei meluta saa, Aatu voi tulla ikkunan taa..
Totuus löytyy kaurapuurosta Totuus löytyy kaurapuurosta
Kristittyjen propagandalähetys Kristittyjen propagandalähetys
tiina antaa perspillua tiina antaa perspillua
Vaalit ilman vihaa! Vaalit ilman vihaa!
Itkua ylläpijälle. Itkua ylläpijälle.
Slayjer uudestaan Slayjer uudestaan
Ihana nainen Ihana nainen
Auts 😄 Auts 😄
Nark->Lääk Nark->Lääk
Haave ammatti Haave ammatti
Just girly things Just girly things
sähkökytkentä tarkastus sähkökytkentä tarkastus
In soviet Russia boat crosses you In soviet Russia boat crosses you
Hannu maistaa Juustopuuroa Hannu maistaa Juustopuuroa
 569 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.31 MB, 3 tiedostoa, 03.03.2024 01:36:00
[ + 1 | ]

3 aivan karmeeta kuvajaista

[68254] [tiedosto_1.jpg] [0.03 MB] [544x378] [] []
tiedosto_1.jpg
[68253] [tiedosto_2.jpg] [0.24 MB] [1000x1000] [] []
tiedosto_2.jpg
[68252] [tiedosto_3.jpg] [0.04 MB] [679x478] [] []
tiedosto_3.jpg

ulina

(31)  · 

hesari

(17)  · 

tintti

(35)
03.03.2024 07:19:02
#603018 [+1] Piilota Suosittele

Vihervassarit & demarit ja sanoman media *Uliliuliuliuli*
(Vähintään viikko ero vaatimus,asiantuntijoiden lausunto ulinaa kun kokoomuslainen tai keskustalainen on sanonut jotain negatiivista vihervasemmistosta tai demareista, 1-3kk jos sanoja on persu, ikuisesti kun on saatu negatiivinen lausunto näyttämään että se olisi Jussi Halla-Ahon sanoma).

Kun hesarin toimittaja, vassari tai demari on epäiltynä rikoksesta, "HYS,HYS! Poliisille pitää antaa tutkinta rauha ja epäilty on syytön niin kauan kunnes oikeus on todennut hänet syyttömäksi (tai syylliseksi).

Kun hesarin toimittaja kuulee perättömän juorun kapakassa koskien kokoomuslaista tai persua on seuraavan aamun lehdessä jo etusivun peittävä otsikko ja "asiantuntijan" arvio kuinka pitkä tuomio tulee, miten kyseisen poliitikon ura on nyt ohi ja kymmenen idiootin vaatimus kuinka rikollisen puolueen pitää nyt nuolla häpeästä heidän jalkojaan.

Sitten kun käy ilmi että on lähdetty julkaisemaan perättömiä uutisia niin unohdetaan "vastuullinen journalismi", eikä hiiskahdetakkaan kun oma toimittaja & päätoimittaja poliisin ja syyttäjän tutkinnan jälkeen tuomitaan 2 oikeusasteessa kunnianloukkauksesta jne.

Vihervasemmisto piireissä puolestaan selitellään että on se uskottavaa että persut tai kokoomuslaiset raiskaa, murhaa, pahoinpitelee joten parempi syyttää jo etukäteen.

[ 4 viestiä | ]