ansa ansa
Giljotiini - Mestari Giljotiini - Mestari
tuima ilme tuima ilme
Fuck off nigger Fuck off nigger
Kukkaruukku Kukkaruukku
Pimppi Pimppi
Ismo servaa pitkätukkaiset miehet :D Ismo servaa pitkätukkaiset miehet :D
Erittäin tyydyttävä RC auto Erittäin tyydyttävä RC auto
SaliPirkko SaliPirkko
Aamiainen Aamiainen
cuddlebuddle :3 cuddlebuddle :3
Ruokakauppa musakkia Ruokakauppa musakkia
kolossa :3 kolossa :3
Hella jäi päälle Hella jäi päälle
anime anime
ken and karen2 ken and karen2
Likka Kivelle ei kelpaa.. Likka Kivelle ei kelpaa..
Karavaanarin helpotuspiste Karavaanarin helpotuspiste
Drum, snare. GO Drum, snare. GO
Putler Putler
Radiopuhelimessa Radiopuhelimessa
nyt se bongi pois koiralta nyt se bongi pois koiralta
Vihainen peili Vihainen peili
nuudeliresepti nuudeliresepti
 980 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 22.02.2018 02:20:02
[ + 6 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]